ورود دادستانی تهران به موضوع خشک شدن درختان چیتگر – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

ورود دادستانی تهران به موضوع خشک شدن درختان چیتگر - خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آرتیو، علی صالحی گفت: با توجه به حساسیت امر و در راستای صیانت از انفال و ثروت های عمومی، دستور رسیدگی به علل خشک شدن درختان منطقه چیتگر با قید فوریت خطاب به دادسرای ناحیه 37 (ویژه انفال) صادر شد و پس از بازدید معاون دادستان و سرپرست دادسرا از محل، در جلسه با دستگاه های متولی تصمیمات لازم اتخاذ و دستورات لازم جهت حفاظت از درختان صادر شد.

دادستان تهران افزود: در جلسه دادستانی تهران با مدیران منابع طبیعی و آبخیزداری شهر تهران، سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، شرکت آب و فاضلاب شهر تهران، شهردار منطقه 22، رییس اداره محیط زیست شهر تهران مقرر شد راهکارهای جلوگیری از خشک شدن درختان و احیای آن ها با تشکیل کارگروه ویژه بررسی شود و برنامه اجرایی مشخص با لحاظ موقعیت محل و اقدامات لازم تهیه و نتیجه اقدامات انجام شده به دادستانی گزارش شود.

وی گفت: اعضای این کارگروه به صورت ماهانه و با حضور سرپرست دادسرای ناحیه 37 ضمن بازدید از بوستان چیتگر بر روند انجام اقدامات نظارت می کنند.

دادستان تهران تصریح کرد: با توجه به اهمال صورت گرفته در سالیان متمادی و آسیب جدی به درختان مقرر شد هییتی از کارشناسان رسمی مجرب دادگستری نسبت به بررسی علت خشک شدن درختان و نیز روش احیای بوستان مزبور اقدام کنند تا تدابیر قانونی در این خصوص به عمل آید.

وی یادآور شد: همچنین مقرر شد جهت جلوگیری از تعرض و سوءاستفاده احتمالی اشخاص در اراضی بوستان چیتگر، اداره منابع طبیعی نسبت به پیگیری و اخذ سند کاداستر در خصوص اراضی موصوف اقدام و نتیجه را به این دادستانی اعلام کنند.

به گفته دادستان تهران، با توجه به تکالیف قانونی سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران درباره تهیه شناسنامه و پلاک کوبی تمامی درختان، مقرر شد این سازمان با قید فوریت نسبت به پلاک کوبی درختان بوستان چیتگر اقدام و آمار درختان پلاک کوبی شده و همچنین درختان خشک، سالم و دارای قابلیت بهبود را به صورت هفتگی به دادستانی تهران اعلام کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود دادستانی تهران به موضوع خشک شدن درختان چیتگر – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود دادستانی تهران به موضوع خشک شدن درختان چیتگر – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.