وضعیت نگران کننده فضانورد ناسا در ایستگاه مداری

وضعیت نگران کننده فضانورد ناسا در ایستگاه مداری

ناسا به طور تصادفی شبیه سازی صدای فضانوردان مضطرب و بیمار را در ایستگاه فضایی بین المللی پخش کرد که با گمانه زنی های زیادی مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آرتیو به نقل از رویترز، ناسا روز گذشته به طور تصادفی شییه سازی صدای فضانوردی را که به دلیل بیماری رفع فشار در ایستگاه فضایی بین المللی تحت درمان قرار می گیرند را پخش کرد که باعث گمانه زنی درباره وضعیت اضطراری برخی از آنها شد.

این سازمان روز چهارشنبه در حساب رسمی ایستگاه فضایی بین المللی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد، کانال زنده یوتیوب سازمان ملی هوانوردی و فضایی صدایی را پخش کرده که نشان می داد یکی از خدمه اثرات بیماری رفع فشار (DCS) را تجربه می کند.

با توجه به کپی های صوتی منتشر شده در رسانه های اجتماعی، یک فضانورد زن از اعضای خدمه می خواهد که فرمانده ماموریت را با لباسش برگردانند، نبض او را بررسی و اکسیژن برای او فراهم کنند.

ناسا صدا های ضبط شده را تایید و بازنشر نکرده است.

پس از آن صوت هایی منتشر شد که نشان دهنده یک وضعیت اضطراری جدی در ایستکاه فضایی بین المللی است.

در پست حساب کاربری ایستگاه مداری آمده است: “این صوت به طور ناخواسته از یک شبیه سازی در حال انجام که در آن اعضای خدمه و تیم های زمینی برای سناریو های مختلف در فضا تمرین می کنند منتشر شده و به یک وضعیت اضطراری واقعی مربوط نمی شودو هیچ وضعیت اضطراری در ایستگاه فضایی بین المللی وجود ندارد.

این وضعیت که توسط نیتروژن یا سایر حباب های گاز در جریان خون به دلیل تغییر فشار اتمسفر ایجاد می شود، می تواند بر سیستم عصبی مرکزی تاثیر بگذارد و به طور بالقوه کشنده است. 

در پست این ایستگاه همجنین آمده است، اعضای خدمه ایستگاه فضایی بین المللی در زمان پخش صوتی در حال آماده شدن برای یک پیاده روی فضایی در ساعت 8 صبح روز پنجشنبه به وقت منطقه شرقی بودند.

این حادثه موجب شد که مدیران ناسا به سرعت وارد عمل شوند تا صحت این موضوع را رد کرده و اطمینان دهند که هیچ خطری فضانوردان را تهدید نمی کند. همچنین، ناسا اظهار کرد که شبیه سازی صوتی فقط یک رویداد آموزشی بود و این مورد نباید واقعی تلقی شود.

به هرحال، این حادثه باعث نگرانی و هرج و مرج در خارج از این سازمان شد و سوالاتی درباره عدم امنیت و اطمینان فضایی به وجود آورد. این موضوع نشان داد که حتی در ماموریت های فضایی که پیش از این به نظر می رسید دقیق و کنترل شده هستند، خطرات و احتمالات ناخوشایندی وجود داشته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وضعیت نگران کننده فضانورد ناسا در ایستگاه مداری" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وضعیت نگران کننده فضانورد ناسا در ایستگاه مداری"، کلیک کنید.