پلیس قصد مانع زایی در کسب وکار ها را ندارد – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

پلیس قصد مانع زایی در کسب وکار ها را ندارد - خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آرتیو، سردار علی نوروزی، در دومین همایش کسب و کارهای مجازی که با حضور کسب و کارهای مجازی کشور برگزار شد، اظهار داشت: صاحبان کسب وکارهای مجازی نباید کسب وکارهای خود را کوچک تلقی کنند بلکه ما این کسب و کارها را یک اماکن عمومی در سطح کشور تلقی می کنیم.

وی افزود: بر اساس ماده 4 بند 14، از قانون نیروی انتظامی و مصوبات شورای امنیت و…پلیس در نظارت بر محتوا و قانون نظام صنفی خدمت می کند.

رییس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فراجا ادامه داد: پلیس فتا و هم پلیس اماکن قصد مانع زایی ندارند و مانع زدایی و تسهیل گری از هدف های ماست. نظارت های بسیاری بر کسب وکار حقیقی صورت می گرد اما در کسب وکارهای سایبری این شرایط نیست زیرا ما شرایط کاری آنها را درک می کنیم.

سردار نوروزی ادامه داد: در برخی پلتفرم ها شکایت کاربران از حیث موضوعات مختلف اعم از اخلاقی، کلاهبرداری یا کالای قاچاق زیاد است؛ به خصوص درباره برخورد با کالای قاچاق که وظیفه ماست در هر سطوحی که فروخته شود؛ پلیس برخورد می کند.

نوروزی خطاب به صاحبان کسب وکارهای مجازی، گفت: قانون نظام صنفی و نظارت بر اماکن عمومی که به اتحادیه های کسب وکار مجازی ارسال شده و رعایت آن مهم است؛ اگر قوانین رعایت شود پلیس همراه شماست.

وی افزود: شما جوان و با تحصیلات هستید باید قانون نظام صنفی را رعایت کنید و بر اساس شرایط خاص و پیچیده اصل قانون را نادیده نگیرید و بر اساس احساسات تصمیم گیری نکنید.

رییس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فراجا با اشاره به کلاهبرداری کوروش کمپانی گفت: پلیس بر نظارت عمومی اقدام می کند، در مورد تمامی فروشگاه ها برای ایجاد امنیت شغلی خودشان و امنیت شهروندی باید استعلاماتی صورت گیرد. وقتی یک کسب وکار قصد شروع فعالیت دارد؛ پلیس در این مسیله دخیل نیست و هنگام صدور مجوز پلیس در اطلاع نیست اما اگر مشکلی رخ دهد پلیس مسیولیت دارد.

وی با اشاره به اینکه چهار میلیون فروشگاه در فضای حقیقی در کشور داریم، تاکید کرد: پلیس وظایف نظام بخش خود را انجام می دهد، شما صاحبان کسب وکارها نیز قوانین را رعایت کرده و از حمایت پلیس بهره مند شوید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پلیس قصد مانع زایی در کسب وکار ها را ندارد – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پلیس قصد مانع زایی در کسب وکار ها را ندارد – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.