پماد عرق سوز شدن بدن

تابستان فصل تعطیلی مدارس، تفریح و لذت بردن از طبیعت است، اما بدون شک گرمای هوا همه را با مشکلات متعددی روبه رو می کند. حتما شما هم عرق کردن و عرق سوز شدن به دلیل گرمای تابستان را تجربه کرده اید. این اتفاق گاهی آنقدر دردسر ساز می شود که می تواند حتی قدم برداشتن عادی را برای شما سخت و طاقت فرسا کند.

بهترین روش های درمان عرق سوز در تابستان | لنداسپا

چرا عرق سوز می شویم؟

بدن در هوای گرم با افزایش تعریق سعی می کند خود را خنک نگه دارد و از آسیب رسیدن به بافت ها جلوگیری کند، اما وقتی میزان تعریق بیش از اندازه باشد مجاری عرق در قسمت هایی از بدن بسته شده و در نتیجه پوست آن قست ملتهب می شود. این التهاب معمولا در نواحی زیر بغل و بین کشاله ی ران دیده می شود و با احساس سوزش یا درد همراه است. به این آسیب پوستی، عرق سوز شدن می گویند.

راه های پیشگیری از عرق سوز شدن

حالا که با علت عرق سوز شدن آشنا شدید بهتر است به سراغ روش های پیشگیری از آن آشنا شویم.

1. لباس های آزاد و خنک بپوشید

لباس های تنگ باعث ایجاد گرما و در نتیجه تعریق بیشتر می شود. همچنین تنگ بودن لباس باعث کشیده شدن آن به پوست و ایجاد التهاب می شود. پس بهتر است در فصل تابستان لباس های آزاد و خنک بپوشید. مام رول ضد تعریق ویتابلا در فرمول خود از نیاسینامید (ویتامین B3) استفاده می کند که پوست تیره زیر بغل را روشن می کند و همچنین با کمک سدیم پیرولیدون کربوکسیلات باعث ایجاد احساس خنکی می شود.

2. لباس کمتری بپوشید

بعضی از افراد حتی در زمستان هم عرق سوز می شوند. بله، عجیب است اما اگر تعداد زیادی لباس بپوشید حتما برای شما هم همین اتفاق پیش می آید. برای جلوگیری از آن بهتر است متناسب با دمای هوا لباس بپوشید تا از گرم شدن بیش از حد پوست و التهاب منافذ عرق جلوگیری کنید.

3. پوست را خشک نگه دارید

رطوبت زیاد روی پوست یکی از دلایل سوختن با عرق است. پس حتما در روزهای گرم تابستان بعد از حمام کاملا خود را خشک کرده و سپس لباس بپوشید. همچنین بهتر است برای خشک کردن موها به جای حوله از سشوار استفاده کنید تا از ایجاد التهاب به دلیل کشیدن حوله به پوست سر جلوگیری کنید. در زمان حمام کردن هم به یاد داشته باشید که از آب خیلی داغ استفاده نکرده و حتما از صابون مرطوب کننده استفاده کنید.

4. از کرم مرطوب کننده استفاده کنید

برای مرطوب کردن پوست از یک کرم مناسب استفاده کنید. بهترین زمان برای استفاده از مرطوب کننده بعد از حمام است. پس از خشک کردن پوست، از یک لوسیون یا کرم مرطوب کننده ی هماهنگ با نوع پوست خود برای مرطوب کردن تمام بدن استفاده کنید. به یاد داشته باشید که این کرم باید بدون رنگ و بو باشد تا هیچ کدام از منافذ پوست بسته نشوند.

5. از گرما و نور خورشید دور بمانید

سعی کنید در ساعات اولیه ی صبح یا نزدیک به غروب خورشید در محیط باز حضور داشته باشید. هرچه بیشتر از نور خورشید دور باشید شرابط عرق کردن و ریسک عرق سوز شدن را کمتر می کنید.

6. از پنکه استفاده کنید

برای اینکه پوستتان را خشک و خنک نگه دارید بهتر است جریان هوای مناسب در محیط برقرار کنید. استفاده از پنکه یکی از بهترین راه ها برای خشک و خنک نگه داشتن پوست است.

7. هوا را خنک نگه دارید

برای جلوگیری از تعریق بیش از حد بهتر است هوای محیط را خنک نگه دارید. با این کار جلوی عرق کردن بیش از حد را گرفته و مانع از عرق سوز شدن پوست می شوید.

8. آب بنوشید

نوشیدن آب برای خنک نگه داشتن بدن حیاتی است. پس برای جلوگیری از عرق سوز شدن به میزان کافی آب بنوشید. ماسک موی ویتابلا با دارا بودن ویتامین E تاثیر بسیار بالایی در در نرمی، لطافت و خوش حالتی موها دارد

9. از پودر بچه استفاده کنید

اگر زیاد عرق می کنید بهتر است به محل هایی که همیشه عرق سوز می شوند پودر بچه بزنید. این پودر از مواد بی خطر تولید شده و پوست کودک را حسابی نرم نگه می دارد، پس بدون شک در تابستان می تواند شما را نجات دهد. مواد جاذب موجود در پودر بچه رطوبت پوست را جذب کرده و مانع از ایجاد التهاب روی آن می شود.

10. تغذیه مناسب داشته باشید

برای جلوگیری از عرق سوز شدن مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهید. فصل تابستان فصل میوه های آب دار است پس حتما روزی چند عدد میوه مصرف کنید. پیشنهاد ما خوردن هندوانه در روزهای گرمی است که قرار است از خانه خارج شوید.

11. لاغر شوید

هرچه وزن شما بیشتر باشد میزان عرق کردن و در نتیجه عرق سوز شدن شما هم بیشتر می شود. اندام های بدن یک فرد چاق بیشتر از فرد لاغر به هم کشیده می شوند و همین موضوع باعث ایجاد التهاب بیشتر از حالت عادی روی پوست می شود. پس بهتر است از همین تابستان یک برنامه ی غذایی مناسب برای کاهش وزن را انتخاب کرده و خود را هم زمان از شر وزن اضافه و عرق سوز شدن نجات دهید.

راه های درمان عرق سوز شدن

11 روش پیشنهادی قبلی راه هایی برای جلوگیری از عرق سوز شدن بودند، اما اگر این اتفاق افتاد باید چکار کنید؟ در ادامه روش های درمان عرق سوز شدن را به شما آموزش می دهیم. البته نباید این نکته را فراموش کرد که بهتر است قبل از هر اقدامی با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین روش درمان را به شما پیشنهاد دهد.

1. حمام آب سرد

دوش گرفتن با آب خنک یا قرار گرفتن در یک وان پر از آب سرد می تواند التهاب پوست را کاهش داده و شما را از سوزش نواحی آسیب دیده خلاص کند. اگر می خواهید از وان آب سرد استفاده کنید بهتر است کمی جوش شیرین در آب حل کنید و سپس در آن قرار بگیرید. جوش شیرین التهاب پوست را کاهش می دهد.

2. محل عرق سوز شدن را با یخ خنک کنید

اگر شدت سوختگی زیاد است چند قطعه یخ را در پلاستیک قرار داده و هر 2 ساعت یک بار به مدت 10 تا 15 دقیقه روی محل سوختگی بگذارید.

3. ماست معجزه می کند

پوست ملتهب و سوخته شده با عرق بسیار گرم است. برای کاهش دمای پوست بهتر است بلافاصله بعد از رسیدن به خانه کمی ماست روی محل عرق سوز شده بزنید و اجازه دهید 15 دقیقه به همان حالت بماند. سپس دوش آب خنک بگیرید تا دمای کلی بدنتان پایین آمده و التهاب پوست برطرف شود.

4. از چوب صندل استفاده کنید

مقداری چوب صندل را با شیر پرچرب و سرد مخلوط کرده و روی قسمت سوخته شده بزنید. اجازه دهید مخلوط کاملا خشک شود، سپس محل را با آب سرد شست وشو دهید.

5. از جوی دوسر استفاده کنید

بلغور جوی دوسر را آسیاب کرده و قبل از نشستن در وان، مقداری از آن را در آب حل کنید تا آب شیری رنگ شود. 30 دقیقه در وان بنشینید و سپس با آب خنک دوش بگیرید. این روش برای درمان عرق سوز شدن های شدید مناسب است و باید تا درمان کامل روزی 2 بار آن را انجام دهید.

کمی از ژل آلویه ورای تازه روی محل سوختگی بزنید و اجازه دهید 20 دقیقه بماند، سپس با آب سرد بشویید. به یاد داشته باشید که تا درمان کامل، باید روزی 2 بار این کار را انچام دهید.

کمی آب را با 2 تا 3 قاشق غذاخوری آرد نخودچی مخلوط کنید و از خمیر به دست آمده روی محل عرق سوز شدن بزنید. بعد از 15 دقیقه پوست را با آب سرد بشویید و سپس با یک حوله ی نرم خشک کنید.

8. خیار، خنک کننده ی طبیعی پوست

یک عدد خیار را حلقه حلقه کرده و همراه با چند برش لیموی تازه در ظرف آب سرد قرار دهید تا حسابی خیس بخورد. سپس حلقه های خیار را به مدت 10 دقیقه روی پوست آسیب دیده قرار دهید. روزی 3 بار این کار را انجام دهید تا سوختگی ها کاملا درمان شوند.

9. از کرم هیدروکورتیزون استفاده کنید

کرم هیدروکورتیزون 1% التهاب پوست را از بین برده و سوختگی ها را درمان می کند. پس از شست وشوی کامل محل سوختگی و خشک کردن پوست، کمی از این کرم روی پوست بزنید تا اثر سوختگی از بین برود.

10. از لوسیون کالامین یا کرم ضدسوزش استفاده کنید

استفاده از لوسیون کالامین یا کرم ضدسوزش روش خوبی برای درمان محل سوخته شده با عرق است. از این کرم روزی یک بار، پس از حمام، استفاده کنید تا قسمت های عرق سوز شده کاملا درمان شوند. فرمولاسیون منحصر به فرد کرم ضد آفتاب ویتابلا با تکنولوژی Fusion Water طراحی شده است.

11. از پماد کالاندولا استفاده کنید

این پماد برای درمان عرق سوز شدن معجزه می کند. بعد از حمام کمی از آن را روی پوست عرق سوز شده بزنید تا آسیب پوستی شما به سرعت درمان شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پماد عرق سوز شدن بدن" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پماد عرق سوز شدن بدن"، کلیک کنید.