چرا باشگاه‌ها در اسکواش تیمداری نمی‌کنند؟

چرا باشگاه‌ها در اسکواش تیمداری نمی‌کنند؟

سرمربی تیم ملی اسکواش گفت: به دلیل پایین بودن سقف قرارداد باشگاه‌ها نه تنها ملی‌پوشان حتی مربیان تیم‌های ملی نیز برای درآمدزایی به دنبال برگزاری کلاس‌های خصوصی و جذب شاگرد هستند.

مجید روحانی در گفت‌وگو با آرتیو، اظهار کرد: درست است فدراسیون با برگزاری مسابقات جایزه بزرگ به دنبال درآمدزایی برای ملی پوشان مطرح این رشته است اما سقف جوایز در حدی نیست که ورزشکاران به دنبال درآمدزایی نباشند و تمرکز خود را تنها معطوف تمرینات کنند.

وی همچنین با اشاره به پایین بودن سقف قرارداد باشگاه‌ها و عدم استقبال باشگاه‌ها برای تیمداری در اسکواش، گفت: سقف قرارداد باشگاه‌های اسکواش به حدی پایین است که ملی پوشان مطرح این رشته تا به امروز نتوانسته‌اند با هیچ باشگاهی قرارداد منعقد کنند. اکثر باشگاه‌ها یا حاضر به تیمداری در رشته اسکواش نیستند و یا این که سقف قراردادها بسیار پایین است که ملی پوشان ترجیح می‌دهند به جای فعالیت در باشگاه‌ها زمان خود را صرف برگزاری کلاس های خصوصی کنند تا از این طریق درآمدزایی داشته باشند. حتی مربیان تیم‌های ملی نیز چون درآمدی ندارند سعی می‌کنند با جذب شاگرد و برگزاری کلاس‌های خصوصی به فکر تامین معاش و درآمدزایی باشند.

سرمربی تیم ملی اسکواش خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات جایزه بزرگ شیوه خوبی برای درآمدزایی ملی‌پوشان مطرح رشته اسکواش است اما به شرط این که قرف جوایز بین نفر اول تا سوم زیاد نباشد. اگر قرار باشد به نفر اول ۶۰ میلیون تومان اختصاص پیدا کند و به نفر سوم ۱۰ میلیون، برای ورزشکار منبع درآمدزایی خوبی نیست و مجبور است به جای این که وقت خود را صرف تمرینات کند به دنبال درآمدزایی و برگزاری کلاس‌های خصوصی باشد.

روحانی در پایان گفت: اگر تعداد مسابقات جایزه بزرگ و سقف قرارداد باشگاه هایی که در اسکواش فعالیت می‌کنند بیشتر شود قطعا اسکواش‌بازان انگیزه بیشتری برای فعالیت در این رشته خواهند داشت. متاسفانه اسکواش جایگاه خود را از دست داده و استقبال از این رشته بسیار کاهش پیدا کرده است.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا باشگاه‌ها در اسکواش تیمداری نمی‌کنند؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا باشگاه‌ها در اسکواش تیمداری نمی‌کنند؟"، کلیک کنید.