کرامتی که انتها ندارد/ اینجا همه امام رضایی اند – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آرتیو، استان ها: دل ها یک به یک گره خورده است به عشق؛ اصلاً مگر می شود ایرانی بود و دلت حرم نخواهد؟ اصلاً مگر می شود گره ای در کارت بیفتد و یا امام رضا (ع) نگویی؟ مگر می شود مادر و دختر و خواهر باشی و خواهر امام رضا (ع) را واسطه نکنی؟

نوای « ای حرمت ملجا درماندگان / دور مران از درو راهم بده / لایق وصل تو که من نیستم…»

ناگهان بغض مادربزرگ شکست، پای تلویزیون نشسته بود و اشک های گرمش گل های چادرش را نمناک می کرد.

هفته کرامت که می شود، خواهر و برادر واسطه می شوند برای کریم بودن ها…

20 اردیبهشت شد، پرچم امام رضا (ع) در همدان برافراشته شد و تمام شهر ناگهان سبز شد، همه زیر سایه خورشید رفتند.

ندای یا امام رضا (ع) درحالی در همدان طنین انداز شد که در گوش همه گویی این نوا می آمد که «آمد ای شاه پناهم بده»…

بزرگترین پرچم مزین به نام امام هشتم (ع) بر فراز شهر همدان نقش بست، قرایت قرآن که با حضور قاری جوان علیرضا رحمانی آغاز شد، همه سکوت کردند و سکوت ها را در سرود جمهوری اسلامی خواندن، جبران کردند و یک به یک با قلب هایشان خواندند «سر زد از افق، آرتیو خاوران»

سرود بابا رضا و دختر ایرانم که با جمعی از کودکان و نوجوانان جامعه القرآن همدان آغاز شد، چشم و دل همه مردم درگیر و دار امام رضایی شدن بود.

بزرگ و کوچک آمده بودند، چشم هایشان شور خاصی داشت که با روایتگری کرامات امام رضا (ع) و حضور خادمان با نوای نقاره، شور و شعف چشم ها به صورت دلدادگان بارید.

کرامتی که انتها ندارد/ اینجا همه امام رضایی اند

چند روز پیش بود که محمد علی حیدری دلگرم، مدیر کانون های خدمت رضوی در همدان از اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری و مذهبی خبر داد و گفت: با هدف گرامیداشت دهه کرامت در شهرستان های 10 گانه این استان برنامه های مختلفی از سوی کانون خدمت رضوی استان برگزار می شود. وی با اشاره به شعار دهه کرامت با عنوان «همه خادم الرضاییم و با شما سربلندیم» گفت: برنامه های مختلفی در دهه کرامت در سراسر استان همدان از 20 اردیبهشت همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر آغاز و تا میلاد امام رضا علیه السلام 31 اردیبهشت برگزار می شود.

حال که قرعه به نام شهر همدان افتاده بود، در ادامه مسیر بزرگ و کوچک، پیر و جوان دست در دست هم راهی مراسم روز دختر که آمیخته با حضور خدام امام رضا (ع) بود، شدند.

پله های ورودی سالن ابن سینا همدان جای سوزن انداختن نداشت، همه با پای سر آمده بودند و دو پله یکی می رفتند تا در جایگاه قرار بگیرند، مراسم که با قرایت قرآن آغاز شد… سالن که زنان و دختران، مادران و پسران خردسال بسیاری را در دل خود جای داده بود، با سکوت همراه شد.

از اهدای قطعه تابلوهای فرض حرم به اسامی رضا و معصومه گرفته تا صحبت های حاج آقا حسینی و مولودی خوانی سید مصطفی قدمگاهی همه و همه حاضران را میخکوب کرده بود تا آنکه پرچم امام رضا (ع) با آداب خاص و احترام ویژه ای وارد سالن شد.

اشک و شور و شعف، دعاهای زیر لب و آرزوی شفای بیماران تمام سالن را پر کرده بود، کسی چشم از پرچم بر نمی داشت، اینجا همدان است… میزبان چند روزه پرچم امام رضایی که همه به کرامتش ایمان دارند، اینجا همه امام رضایی اند و می دانند این کرامت امتدادی ندارد…

کرامتی که انتها ندارد/ اینجا همه امام رضایی اند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کرامتی که انتها ندارد/ اینجا همه امام رضایی اند – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کرامتی که انتها ندارد/ اینجا همه امام رضایی اند – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.