کیفیت هوای 7 شهر اصفهان قابل قبول است – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

کیفیت هوای 7 شهر اصفهان قابل قبول است - خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آرتیو، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر اساس داده های 15 ایستگاه سنجش فعال در 24 ساعت منتهی به ساعت هفت صبح پنجشنبه بیستم اردیبهشت با میانگین 61 وضعیت قابل قبول را نشان می دهد.

بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه خیابان 25 آبان با عدد 49، دانشگاه صنعتی 45، سپاهان شهر 41، بولوار کاوه 16، کردآباد 38 و میرزا طاهر 30 AQI در وضعیت پاک است.

شاخص هوای اصفهان همچنین در ایستگاه خیابان احمدآباد با عدد 83، پارک زمزم 64، رهنان 82، خیابان زینبیه 54، خیابان فرشادی 54، خیابان فیض 56 و ولدان 83 AQI وضعیت قابل قبول را نشان می دهد.

شاخص هوا در ایستگاه میدان انقلاب با عدد 128 و بزرگراه خرازی 119 AQi در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

امروز شاخص هوا در خمینی شهر با میانگین 34 در وضعیت پاک و در زرین شهر و کاشان با میانگین 71، شاهین شهر 53، سجزی 77، مبارکه 55 و نجف آباد 78 AQI در وضعیت قابل قبول ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای منطقه صنعتی دولت آباد قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 تا 500 خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O3)، دی اکسید نیتروژن (NO2)، دی اکسید گوگرد (SO2) و ذرات معلق زیر 2.5 میکرون (PM2.5) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از 10 میکرومتر و ذرات کوچک تر از 2.5 میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کیفیت هوای 7 شهر اصفهان قابل قبول است – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کیفیت هوای 7 شهر اصفهان قابل قبول است – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.