یافته های جالب از شهر باستانی مدفون در ایتالیا/ کودکانی که خشونت را به تصویر کشیدند

یافته های جالب از شهر باستانی مدفون در ایتالیا کودکانی که خشونت را به تصویر کشیدند

یافته های جالبی درباره خشونت علیه کودکان در شهر باستانی «پمپیی» در ایتالیا کشف شده است.

 به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آرتیو، به تازگی دیوارنگاره های از شهر تاریخی «پمپیی» در ایتالیا کشف شده که نتیجه جالب و قابل توجهی برای باستان شناسان داشته است. به گزارش «سی ان ان»، این دیوارنگاره ها شامل طرح های کودکانه از صحنه های خشونت آمیز گلادیاتور ها و شکارچیان در حال نبرد با حیوانات است. دیوار نوشته هایی که به نوعی با رمزگشایی از آنها می توان به اعماق تاریخ دست یافت.

تصور می شود که این نقاشی ها قبل از فوران کوه «وزوویوس» در سال 79 بعد از میلاد توسط کودکان پنج تا هفت ساله کشیده شده باشند. کارشناسان می گویند که این تصاویر نشان می دهد که حتی کودکان در دوران باستان نیز در معرض خشونت شدید قرار داشتند.

یافته های جالب از شهر باستانی مدفون در ایتالیا/ کودکانی که خشونت را به تصویر کشیدند

گابریل زوکتریگل در بیانیه ای درباره آخرین کشف در پمپیی گفت: به نظر می رسد در معرض خشونت قرار گرفتن کودکان فقط مربوط به زمان حال نیست که بیشتر در مورد بازی های ویدیویی و شبکه های اجتماعی صدق می کند. تفاوت این است که در زمان های قدیم خونریزی در این عرصه واقعی بود و تعداد کمی آن را مشکلی با عواقب احتمالی بر رشد روانی-ذهنی کودکان می دانستند.

این نقاشی ها صحنه ی مبارزه دو گلادیاتور با نیزه هایی در دست را به تصویر می کشد. در همان نزدیکی سر یک پرنده شکاری قرار دارد که باستان شناسان می گویند ممکن است یک عقاب باشد. طبق توضیحات مسیولان این محل باستانی، یک صحنه بوکس نیز وجود دارد که در آن هر دو بوکسور به نظر می رسد در حال «ناک اوت» روی زمین دراز کشیده اند.

یافته های جالب از شهر باستانی مدفون در ایتالیا/ کودکانی که خشونت را به تصویر کشیدند

پارک پمپیی همکاری خود را با بخش روانپزشکی کودکان در دانشگاه فدریکو دوم ناپل برای مطالعه هنر کودکان آغاز کرده است. تاکنون آنها مشخص کرده اند که این نقاشی ها احتمالا به واسطه مشاهده مستقیم کودکان کشیده شده است. محققان این دانشگاه می گویند که احتمالا یک یا چند نفر از کودکانی که در این حیاط، در میان آشپزخانه ها و تخت های گل برای پرورش سبزیجات بازی می کردند، شاهد دعوا در سالن آمفی تیاتر بوده اند؛ بنابراین آنها با نوعی خشونت مواجه شده اند که می تواند شامل اعدام نیز باشد.

علاوه بر نقاشی ها، باستان شناسان بقایای سنگ شده مرد و زنی را کشف کردند که هنگام فوران آتشفشان از بین رفتند. براساس مصالح ساختمانی یاد شده، این زوج در مقابل خانه ای پیدا شدند که در حال بازسازی بود. حفاری های جدید در واقع بخشی از یک طرح گسترده برای نجات محوطه باستانی پمپیی است. این در حالی است که طی سال های گذشته توجهی چندانی به این محل نمی شد و برخی از بخش های آن در معرض فروریختن قرار داشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یافته های جالب از شهر باستانی مدفون در ایتالیا/ کودکانی که خشونت را به تصویر کشیدند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یافته های جالب از شهر باستانی مدفون در ایتالیا/ کودکانی که خشونت را به تصویر کشیدند"، کلیک کنید.