۹۵ درصد کلیه ابلاغ‌ها در قوه قضائیه الکترونیکی است

۹۵ درصد کلیه ابلاغ‌ها در قوه قضائیه الکترونیکی است

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با اشاره به این‌که ۹۵ درصد کلیه ابلاغ‌ها در قوه قضاییه به‌صورت الکترونیکی است، گفت: هم برای ایرانیان خارج از کشور و هم برای اتباع سایر کشورها در ایران، این موضوع را حل کردیم.

به گزارش آرتیو، محمد کاظمی‌فرد  با حضور در برنامه “صف اول” سیما، درباره اقدامات تحولی و هوشمندسازی دستگاه قضا، اظهار کرد: استفاده از فناوری‌های نوین یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است و یکی از محورهای اساسی تحول در دستگاه قضایی بر اساس سند تحول قضایی و نسخه روزآمد شده‌ی آن بوده و ۴۰ درصد تکالیفی که در این سند طراحی شده، بر اساس فناوری‌های نوین است و نشان‌دهنده این است که محور تحولات در دستگاه قضا بر اساس فناوری اطلاعات و فناوری‌های نوین است.

وی ادامه داد: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری و یکی از کارکردهای فناوری نوین، دستیابی آسان مردم به خدمات قضایی است و در گذشته مردم برای استفاده از خدمات قضایی باید به‌صورت فیزیکی به مراجع قضایی مراجعه می‌کردند. پس از آن دفاتر خدمات ایجاد شد و امروزه  خدمات ما به‌صورت ۲۴ ساعته و در پهنه جغرافیایی تمام دنیا باید ارائه شود چرا که ایرانیان خارج از کشور نیازمند خدمات الکترونیک قضایی هستند که در دوران تحول این امکان با استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی ایجاد شد. برای ایرانیان داخل کشور نیز پنجره خدمات الکترونیک قضایی کامل شد تا بتوانیم بسیاری از خدمات را در اختیار مردم قرار دهیم.
 ادامه دارد…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۹۵ درصد کلیه ابلاغ‌ها در قوه قضائیه الکترونیکی است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۹۵ درصد کلیه ابلاغ‌ها در قوه قضائیه الکترونیکی است"، کلیک کنید.