2811 هکتار زمین اشتباهی به نام یک شرکت تعاونی شده است!

2811 هکتار زمین اشتباهی به نام یک شرکت تعاونی شده است!

آفتاب نیوز :

«القاصی» رییس کل دادگستری استان تهران در جلسه امروز شورای عالی قضایی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه تعیین تکلیف و ساماندهی اراضی ملی و دولتی و به طور مشخص صدور اسناد مالکیت برای پلاک ثبتی 38 اصلی موسوم به خجیر، گفت: بر اساس پیگیری های انجام شده و مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال و تشکیل کارگروه های متعدد، طی هفته گذشته سند مالکیت حدنگار و تک برگ به مساحت چهار هزار و 251 هکتار از اراضی موسوم به خجیر که در مجاورت شهر های تهران و پردیس قرار دارد، به نام دولت صادر شد.

وی افزود: این اراضی که بخش مهمی از اراضی پلاک 38 اصلی خجیر هستند و دربردارنده اراضی مناطق حفاظت شده محیط زیست، اراضی و تاسیسات و ساختمان های مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی، بخشی از اراضی ملی و منابع طبیعی و همچنین بخشی از بستر رودخانه جاجرود و سد ماملو می باشند، پیش از این همواره مورد تعرض، دست بُرد و طمع زمین خواران بودند.

رییس کل دادگستری استان تهران همچنین با اشاره به روند پیگیری های قضایی انجام شده در خصوص واگذاری اراضی پلاک ثبتی 77/2 محمودآباد شهرستان فیروزکوه به شرکت تعاونی پاژن البرز، گفت: در سال 1385 و در حالیکه اداره کل منابع طبیعی و سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و کمیسیون های ذیربط تنها با واگذاری دو هکتار از اراضی پلاک 2 فرعی از 77 اصلی شهرستان فیروزکوه به شرکت دامپروری پاژن البرز موافقت کرده بودند، پس از معرفی به دفترخانه اسناد متاسفانه بر اثر اشتباهی که صورت می گیرد، سند مساحت دو هزار و 813 هکتار، شامل کل پلاک 2 فرعی از 77 اصلی فیروزکوه، به نام شرکت مذکور می شود.

وی با بیان اینکه از آن سال تاکنون علی رغم اطلاع مراجع ذیربط، اقدامی در جهت اصلاح اسناد به عمل نیامده و شرکت مذکور علاوه بر اخذ سند، اقدام به تصرف کامل اراضی مذکور کرده و به هیچ وجه حاضر به استرداد این اراضی نبوده است، گفت: پس از پیگیری های گسترده صورت گرفته، اسناد مالکیتی که به اشتباه صادر شده بود باطل شد و سند مالکیت دو هزار و 640 هکتار از این اراضی به نام دولت جمهوری اسلامی ایران اخذ شد و ما بقی نیز در دستورکار قرار دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2811 هکتار زمین اشتباهی به نام یک شرکت تعاونی شده است!" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2811 هکتار زمین اشتباهی به نام یک شرکت تعاونی شده است!"، کلیک کنید.