احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در تهران – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در تهران - خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آرتیو، سعید بشیری معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران با اشاره به هشدار نارنجی هواشناسی تهران مبنی بر بارش باران، وزش باد شدید، در نقاط مستعد تگرگ و رخداد مه و کاهش دما گفت: از یکشنبه شب 1403/01/05 تا پیش از ظهر سه شنبه 1403/01/07 در تهران احتمال وزش باد شدید، خیزش گردو خاک، بارندگی، سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها، آب گرفتگی معابر عمومی، خطر صاعقه، اختلال در فعالیت ناوگان حمل و نقل هوایی و جاده ای به ویژه در جاده های کوهستانی از جمله محور سولقان، ارتفاعات امام زاده داود (ع) و وردیج و واریش پیش بینی شده است.

بشیری افزود به هموطنان توصیه می شود ضمن پرهیز از سفرهای غیر ضروری بویژه در گردنه های برف گیر، پرهیز از کوهنوردی، اجتناب از پرواز با چتربال و هواپیمای آموزشی، مجهز بودن خودروها به وسایل زمستانی در مناطق سردسیر، از توقف و تردد در حاشیه رودخانه و مسیل ها از جمله حوزه آبریز کن و محور سولقان- امامزاده داود (ع) جدا خودداری نمایند.

وی در ادامه در خصوص احتمال آب گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها نیز هشدار داد و عنوان کرد: شهروندان به هیچ عنوان در بستر مسیل ها و حاشیه رودخانه ها توقف نداشته باشند و دستگاه های اجرایی نسبت به لایروبی کانال ها و پاک سازی آب روها اطمینان حاصل کنند.

بشیری تصریح نمود توصیه اکید ما به هموطنان و مسافران نوروزی این است که از اتراق و تردد کنار رودخانه ها، رود دره ها و مسیل ها به طور جدی اجتناب کنند و به تابلوهای هشدار سیل توجه ویژه ای داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران با تاکید برضرورت حفظ آمادگی دستگاه های اجرایی و امداد رسان، به شهروندان تهرانی نیز توصیه نمود ضمن اطمینان از استحکام سازه های موقت، در فعالیت های اجرایی در فضای باز احتیاط کافی را داشته باشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در تهران – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در تهران – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.