باد مستقیم کولر چه بلایی سرتان می آورد

باد مستقیم کولر چه بلایی سرتان می آورد

آفتاب نیوز :

علیرضا یارقلی متخصص طب ایرانی درباره این موضوع که علایم بیماری های مفصلی در تابستان با باد کولر و پنکه افزایش می یابد گفت: زندگی ماشینی باعث شده اتاق های ما در تابستان سردتر از زمستان باشد. زندگی ماشینی و بدن های پُر و بدانباشته باعث شده تا در تابستان زیر کولر و پنکه باشیم و طاقت گرما نداشته باشیم و این امر موجب سردی اولیه مزاج بدن می شود و شاهد درد و کوفتگی مفاصل هستیم در فاز های بعدی دچار ریزش ماده و ورم مفاصل هم می شویم که خطرناک تر است.

وی توصیه کرد: نباید به طور مستقیم با باد پنکه و کولر در تماس باشیم. در این ایام ورزش فراموش نشود، چون ورزش می تواند بدن را گرم کرده و استخوان و عضلات را از درد و کوفتگی نجات دهد. بهتر است دریچه های کولر اتاقی که پدران و مادران در آن استراحت می کنند بسته باشد.

در یک خانه افرادی با مزاج های مختلف زندگی می کنند هرچه سن بالا می رود مزاج به سمت سردشدن می رود. افراد زیر 25 سال مزاج گرم و تر دارند و تا 40 سال گرم و خشک و تا 60 سالگی مزاج، سرد وخشک می شود. بعد از این سن رطوبتی به بدن اضافه می شود که موجب دست و پا درد افراد مسن می گردد و با سرما فرآیند های التهابی روماتیسم و دردی مفاصل به آن اضافه می شود و به دلیل اضافه وزن و کاهش متابولیسم چرخه ای از بیماری ها به وجود می آید.

یارقلی افزود: با روغن موضعی بدن می توان درد ها را کم کرد. روغن بابونه و دارچین و سیاهدانه می تواند درد را کم کند، اما اگر درد بیشتر شده و ماده بد وارد عضو شود با بیماری های مفاصل و روماتیسمی مواجه خواهیم بود. درمان در این مرحله بسیار سخت تر خواهد بود و دارو هایی تجویز می شود که بسیار پرعارضه تر است. افراد مسن باید در سردی هوا شب هالباس گرم بپوشند و کلاه و روسری داشته باشند و از روغن مالی هم استفاده کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در نوشیدن دمنوش های گیاهی نباید زیاده روی کرد نوشیدن دمنوش های بابونه و مرزنجوش، بابونه و آویشن، عناب و آویشن تا دوبار در هفته اشکالی ندارد. شربت سکنجبین مزاجی سرد دارد و استفاده بیشتر از آن موجب نفخ می شود بنابراین توصیه می شود همراه با عرق نعناع درست شود. نوشیدن برخی دمنوش ها هم می تواند در افراد مسن موجب افزایش فشار خون شود. شربت ماء العسل برای افرادی که دیابتی نیستند توصیه می شود. میوه های فصل تابستان سردی و رطوبت دارند و نباید در مصرف آن زیاده روی کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باد مستقیم کولر چه بلایی سرتان می آورد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باد مستقیم کولر چه بلایی سرتان می آورد"، کلیک کنید.