بذر بومی مازندران باید اصلاح شود

بذر بومی مازندران باید اصلاح شود

به گزارش آرتیو از مازندران، یوسف نوری در حاشیه بازدید از اداره کل غله استان و مرکز خرید گندم در شهرستان نکا، اظهار کرد: بازدیدهای سرزده با هدف قرار گرفتن در جریان امور انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه باید موضوعات طرح شده در کارگروه آرد و نان دیده شود، گفت: فصل برداشت گندم شروع شده و کشاورزان هم محصولات را به سیلوها تحویل می دهند. به نظر می آید باتوجه به بارش مناسب، شاهد خرید خوب گندم در استان مازندران باشیم.

نوری با تاکید بر اینکه باید بذر سازگار با اقلیم مازندران در این استان کشت شود، خاطرنشان کرد: در غیر این صورت عملکرد محصول کاهش می یابد. وی با بیان اینکه اصلاح بذر بومی مورد تاکید است، افزود: باید این اتفاق بیفتد و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی به همین منظور فعال است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه لازم است ابزارهای کنترل در جهت تولید سالم داشته باشیم، اظهار کرد: اصلاح الگوی بین مردم ضروری است، درحالی که در خانه ها ضایعات داریم و باتوجه به پرداخت یارانه ضرورت توجه به این مهم بیش از گذشته باید مورد توجه قرار گیرد. پایش همزمان نقص دارد که باید با کمک سیلوداران رفع شود.

وی بیان کرد: این کار یکپارچه است و فقط مربوط به کارگروه آرد و نام نیست بلکه باید همه کارگروه ها در این زمینه فعال شوند.

استاندار مازندران با اعلام اینکه باتوجه به شرایط اقلیمی مازندران احتمال جوانه زدن گندم وجود دارد، گفت: با سازمان انرژی اتمی صحبت شد تا ازطریق صنعت پرتو این مهم را مدیریت کنند که البته از این گندم ها برای خوراک دام استفاده شود تا کشاورزان متضرر نشوند.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بذر بومی مازندران باید اصلاح شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بذر بومی مازندران باید اصلاح شود"، کلیک کنید.