تشدید فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایدارهای محلی – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

تشدید فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایدارهای محلی - خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

حسین ظفری سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور در گفت وگو با خبرنگار آرتیو با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی گفت: روز شنبه 1403/03/05 برای استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، شمال مرکزی، مازندران تشدید فعالیت سامانه بارشی همراه با ناپایداری محلی پیش بینی می شود.

وی افزود: روز یک شنبه 1403/03/06 نیز استان های گیلان، قزوین، ارتفاعات استان های البرز و تهران، شمال آذربایجان غربی، شمال زنجان مثاثر از این سامانه است.

این عضو شورای عالی مدیریت بحران کشور اختلال در ناوگان حمل و نقل، کاهش دید، لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی، اختلال در ناوگان حمل و نقل و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ و خسارت به محصولات باغی و زراعی و احتمال ریزش سنگ در گردنه ها را پیش بینی کرد.

معاون پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان مدیریت بحران کشور پرهیز از سفرهای غیر ضروری، خودداری از پروازهای ورزشی و تفریحی، بالگرد و هواپیماهای سبک، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها و به ویژه در نواحی سردسیر کنترل دما و رطوبت در سالن های پرورشی و استفاده از محلول های ضد تنش در گیاهان باغی و زراعی را توصیه کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشدید فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایدارهای محلی – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشدید فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایدارهای محلی – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.