تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید ایران در خارطوم به قائم مقام وزارت خارجه سودان 

تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید ایران در خارطوم به قائم مقام وزارت خارجه سودان 

«حسن شاه حسینی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در سودان در اولین روز ورود به این کشور مورخ ۱۰ تیر ماه ۱۴۰۳  رونوشت استوار نامه خود را به «حسین الامین الفاضل» قائم مقام وزارت امور خارجه سودان تقدیم کرد.

به گزارش آرتیو، قائم مقام وزارت امور خارجه  سودان در این دیدار ضمن خیر مقدم به سفیر  جمهوری اسلامی ایران و ابراز مجدد همدردی و تاسف عمیق خود ، دولت و ملت سودان نسبت به حادثه تلخ شهادت ابراهیم رئیسی و حسین  امیر عبدالهیان، رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه در سانحه هوایی، تاکید کرد:  ما نسبت به توسعه روابط خود با جمهوری اسلامی ایران اهتمام ویژه داریم و سفیر جمهوری سودان در تهران نیز تعیین شده است و آمادگی دارد در آینده نزدیک به تهران سفر کند.

در این دیدار حسن شاه حسینی سفیر جدید ایران در تونس نیز علاوه بر تشکر از استقبال به موقع و گرم طرف سودانی،  سلام های سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران را  به همتای سودانی ابلاغ  و خاطر نشان کرد آمادگی دارد تمام تلاش خود را برای توسعه روابط میان دو کشور در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی به کار گیرد.

 این دیدار در حالی صورت گرفت که «حسین عوض»، وزیر خارجه سودان در سفری  در خارج از  کشور به سر می برد .

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید ایران در خارطوم به قائم مقام وزارت خارجه سودان " هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید ایران در خارطوم به قائم مقام وزارت خارجه سودان "، کلیک کنید.