تماس تصویری طوطی ها به کشفی جذاب منجر شد/ عکس

به گزارش خبرگزاری آرتیو، طوطی ها ذاتاً موجوداتی اجتماعی هستند. وقتی این پرندگان در قفس باشند، معمولاً دیگر مجالی برای ارتباط با دیگر پرندگان نمی یابند و این امر می تواند برای شادبودن و سلامت آن ها مضر باشد. اکنون به نظر می رسد راهکار این مسیله در برقراری تماس تصویری با طوطی های دیگر باشد. محققان دانشگاه گلاسکو اسکاتلند و دانشگاه نورث ایسترن آمریکا دریافتند که طوطی ها ترجیح می دهند به جای تماشای ویدیوهای ازپیش ضبط شده، با دیگر پرندگان تماس تصویری زنده داشته باشند.

براساس پژوهش جدید و گزارش دانشگاه گلاسکو، محققان به 9 نفر که صاحب طوطی بودند تبلت هایی مناسب این پرندگان دادند و سپس طی یک دوره شش ماهه رفتار طوطی ها را بررسی کردند. در طی این زمان، طوطی هایی که از طریق چت ویدیویی با یکدیگر تماس داشتند، توانستند در مجموع در 12 تماس مختلف دیگر تا سه ساعت با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. همچنین در این مدت، محققان ویدیوهای از پیش ضبط شده را نیز به طوطی ها نشان دادند.

تماس تصویری طوطی ها با یکدیگر

تماس تصویری طوطی ها به کشفی جذاب منجر شد/ عکس

صاحبان این طوطی ها گزارش دادند که طوطی ها در طول تماس های زنده، ظاهراً بیشتر لذت می بردند. سپس محققان تعداد تماس ها را افزایش دادند تا واکنش طوطی ها را بسنجند. در هر جلسه آزمایش، طوطی ها اجازه داشتند تا دو تماس برقرار کنند و محققان دریافتند که طوطی هایی که تماس های زنده داشتند، 46 درصد بیشتر مایل بودند که از فرصت دوم برای برقراری تماس استفاده کنند. اما مواقعی که ویدیوهای از پیش ضبط شده تماشا کرده بودند، تمایلی کمتری برای تجربه دوم داشتند.

در مجموع، طوطی ها 561 دقیقه به تماس ویدیویی زنده پرداختند، درحالی که فقط 142 دقیقه را برای تماشای ویدیوهای از پیش ضبط شده صرف کردند.

محققان می گویند که ظاهراً این تماس های ویدیویی زنده، زندگی واقعی را برای این پرندگان تداعی می کند. درواقع رفتار این طوطی ها در هنگام تعامل با یک پرنده زنده دیگر، اغلب منعکس کننده رفتارهایی است که آن ها با طوطی های دیگر در طبیعت انجام می دادند.

اگرچه این مطالعه مقیاس بزرگی ندارد، اما محققان می گویند که انجام چنین پژوهش هایی می تواند به پایه گذاری نوعی اینترنت برای حیوانات خانگی کمک کند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تماس تصویری طوطی ها به کشفی جذاب منجر شد/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تماس تصویری طوطی ها به کشفی جذاب منجر شد/ عکس"، کلیک کنید.