خیرین از دانش بنیان ها و جریان های زیرساختی دولت حمایت کنند

حجت الاسلام خاموشی عنوان کرد؛

خیرین از دانش بنیان ها و جریان های زیرساختی دولت حمایت کنند

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: از خیرین می خواهیم از دانش بنیان ها و جریان های زیرساختی که به دولت ربط دارد حمایت کنند تا با پیشرفت نوآوری مشکلات مردم برطرف شود.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آرتیو، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رییس سازمان اوقاف و امور خیریه طی سخنانی در مراسم تکریم شهید آیت الله رییسی و شهدای خدمت که امروز 11 خرداد به همت خیرین و تشکل های مردمی در مجتمع شهدای سرچشمه برگزار شد، با اشاره به آیاتی از سوره صف گفت: “یَا اَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا هَلْ اَدُلُّکُمْ عَلَیٰ تِجَارَهٍ تُنْجِیکُمْ مِنْ عَذَابٍ اَلِیمٍ”، (ای اهل ایمان، آیا شما را به تجارتی سودمند که شما را از عذاب دردناک (آخرت) نجات بخشد دلالت کنم؟) “تُوْمِنُونَ باللَّهِ وَرَسُولِهِ وَتُجَاهِدُونَ فِی سَبیلِ اللَّهِ باَمْوَالِکُمْ وَاَنْفُسکُمْ ذَٰلِکُمْ خَیْرٌ لَکُمْ اِنْ کُنْتُمْ تَعْلَمُونَ” (به خدا و رسول او ایمان آرید و به مال و جان در راه خدا جهاد کنید، که این کار (از هر تجارت) اگر دانا باشید برای شما بهتر است.) خیرین بدانند نیت، بهتر از اصل عمل است.

درباره اعمال صالح آمده است خدا 10 برابر به شما پاداش می دهد. این پاداش به جهت نیت الهی است. رییس جمهور شهید برای خدمت رسانی شبانه روز نمی شناخت به اقصی نقاط کشور سفر می کرد و می گفت اگر لازم باشد صد ها بار برای پیگیری و حل مشکلی به منطقه ای سفر کنم، می روم.

وی اظهار کرد: ایشان در سفر آخر خود برای افتتاح سدی رفتند که حل معضلات کشور را در پی داشت. این بزرگوار در راه خدا جهاد کرد و نیتش این بود که فقر را از منطقه بیرون کند، آبرسانی کند و خدا او را تحویل گرفت و به رحمت حق نایل شد.

حجت الاسلام خاموشی عنوان کرد: تحلیل خدمت رسانی دولت ضرورت دارد. اینکه دولت خدمت در این سه سال چه کرد؟ در مذاکره با دانشجویان خارجی گفتم طی سه سال اخیر 11 ماهواره به فضا پرتاپ شد، شما می دانید این اقدام چه عقبه علمی دارد. در این سه سال، جریان زیرساختی هدفگیری شد.

وی عنوان کرد: از خیرین می خواهیم از دانش بنیان ها حمایت کنند تا نوآوری به رفع مشکلات مردم کمک کند. خیرین باید از جریان زیرساختی که به دولت ربط دارد حمایت کنند. تولید تجهیزات پزشکی باید به صددرصد برسد. دولت در حوزه های مختلف گام های بلندی برداشته، انتظار می رود خیرین کمک کنند به نتیجه برسد.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ریل گذاری خوبی در دولت سیزدهم انجام شده که باید پی گیری شود، گفت: انتظار می رود افرادی که در آینده در این منصب قرار می گیرند، متد رییس جمهور شهید را دنبال کنند. انقلاب اسلامی وجود حی است و افرادی نیاز دارد که پیشران باشند. امروز رژیم صهیونیستی و همینطور آمریکا قدرت عرض اندام ندارد، مشاهده می کنید در این واقعه مجبور می شود تسلیت بگوید. این نشان می دهد در انقلاب اسلامی اتفاقات سترگ افتاده و روسای بعدی باید این اقدامات را دنبال کنند.

وی اظهار کرد: انصارالله و حزب الله گروهند و قدرت ها در برابر اینها به زانو درآمده اند و اینها بازوی های انقلاب هستند. وقتی رییس جمهور شهید در سازمان ملل قرآن را بدست گرقت و گفت این متنی است که به آن تکیه می کنیم، وقتی رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به دانشجویان خارج از کشور می گویند شما در جای درست ایستاده اید، خیلی مفهوم دارد.

حجت الاسلام خاموشی گفت: خیرین بدانند این مسیر مجاهدت در اموال است که به نیات، خیلی ربط دارد. در دعای ماه رمضان می خوانیم “اللّهُمَّ اَغْنِ کُلَّ فَقیرٍ اَللّهُمَّ اَشْبعْ کُلَّ جایِعٍ اَللّهُمَّ اکْسُ کُلَّ عُرْیانٍ” (خدایا دارا کن هر نداری را خدایا سیر کن هر گرسنه ای را خدایا بپوشان هر برهنه را) بله می توانیم برسیم. امروز اتفاقی که در دفاع جانانه از غزه می بینیم، شاهد هستیم که چقدر پیروزی نزدیک شده و رسمیت یافتن کشور فلسطین مطرح شده است.

وی تصریح کرد: امام راحل فرمود با همه جهان ارتباط داریم، اما با آپاتاید و رژیم صهیونیستی خیر، امام (ره) راه درستی را انتخاب کرد و رهبر معظم انقلاب اسلامی همین راه را ادامه می دهند. باید شهادت آیت الله رییسی را در منظومه ای ببینیم که قدرتمند در دنیا ظاهر شده است.

پروژه های زمین مانده با ارتباط مالیات به طرح های خیرساز کشور به انجام می رسد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای تامین مالی طرح های خیرین باید مالیات را مرتبط به طرح های خیرساز کشور کنیم که کمک کند بسیاری از پروژه ها که مدتی روی زمین مانده به انجام برسد.

سید احسان خاندوری، وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم تکریم شهید آیت الله رییسی و شهدای خدمت که جمعه 11 خرداد به همت خیرین و تشکل های مردمی در مجتمع شهدای سرچشمه برگزار شد، با بیان اینکه در حوزه وزارت و دارایی هرچه رییس جمهور شهید فرمودند در فرصت باقی مانده پیگیری می شود، گفت: یکی از موارد این بود که مردم به عنوان مودیان بتوانند بجای پرداخت مالیات، پروژه هایی انتخاب کنند و بگویند مالیاتشان صرف انجام پروژه مشخصی شود و بازخوردها نیز ارایه شود که اعتماد سازی صورت پذیرد.

وی اظهار کرد: گام اول صرفا هماهنگی فی مابین دستگاه های اقتصادی کشور را لازم داشت که باید درمورد طرح های عمرانی و از طرفی میزان درآمدهای مالیاتی به تفکیک استان و شهرستان آماده شود که انجام شده و تفاهم نامه رسمی هم امضا شده و ما نیازمند مصوبه در بخش اول نیستیم.

خاندوزی عنوان کرد: آنچه باقی مانده بخشی است که مربوط به طرح های خیرساز است که ضرورت دارد نیاز منطقه را سازمان برنامه و بودجه تایید کند. ما برای تامین مالی طرح های خیرین باید مالیات را مرتبط به طرح های خیرساز کشور کنیم که کمک کند بسیاری از پروژه ها که مدتی روی زمین مانده به انجام برسد.

وی افزود: برای این بخش اذن مجلس را نیاز داشتیم. لایحه آماده شده که در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار دهیم که تا فرصت باقیست به صحن مجلس ارسال شود تا این مصوبه از مجلس شورای اسلامی گرفته شود و یک سنگ بنای مبارک در حوزه تعامل فی مابین دولت و جامعه خیرین کشور باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خیرین از دانش بنیان ها و جریان های زیرساختی دولت حمایت کنند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خیرین از دانش بنیان ها و جریان های زیرساختی دولت حمایت کنند"، کلیک کنید.