رفع شعب غیرمتعارف در کرمانشاه/ تعداد موتورهای رسوبی تا پایان بهمن ماه به صفر رسیده است

رفع شعب غیرمتعارف در کرمانشاه/ تعداد موتورهای رسوبی تا پایان بهمن ماه به صفر رسیده است

به گزارش خبرنگار آرتیو کرمانشاه، حمیدرضا کریمی ظهر امروز چهارشنبه (دوم اسفندماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن کنفرانس دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: قوه قضاییه به خصوص در چهار سال اخیر بسیار برنامه محورتر عمل کرده است.

وی افزود: مهم ترین برنامه، سند تحول قضایی است که مورد تایید و تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است، بخشی مسایل و موضوعات نیز مرتبط با قوه قضاییه است.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: تکلیف تمامی محاکم روشن شده، برنامه های مدون در نظر گرفته شده و رسیدگی به چند شاخص مهم در این سند در راستای تسهیل امور مردم مد نظر قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: شاخص های هفتگانه مورد تاکید قرار گرفته اند که از جمله آنها می توان به برنامه ریزی در راستای کاهش اطاله دادرسی اشاره کرد که در استان و کشور مورد گله بوده و عوامل و دلایل مختلفی دارد.

کریمی اضافه کرد: در این راستا کارگروهی هشت نفره از همکاران تشکیل شده و شعب دادسرا که 32 شعبه تحقیق در دادسرا داریم میان همکاران تقسیم شده و هر ناظر بر چند شعبه نظارت می کند، کاهش شعب غیر متعارف و استحکام رای از موارد مورد نظر در این نظارت است.

وی بیان کرد: شعب غیرمتعارف شعبی هستند که بیش از 200 فقره موجودی داشته باشند، در ابتدای سال بالغ بر پنج هزار و 195 پرونده دارای موجودی داشتیم که از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه 31 هزار و 551 فقره اضافه شده و تاکنون چهار هزار و 82 پرونده تعیین تکلیف شده، یعنی 531 مورد عملکرد مثبت و 10 درصد کاهش دادرسی داشته ایم.

دادستان کرمانشاه عنوان کرد: در موضوع اجرای احکام 10 هزار و 648 پرونده در ابتدای سال داشته ایم که تا پایان بهمن ماه 16 هزار و 532 پرونده وارده به آن افزوده شده و 16 هزار و 691 پرونده تعیین تکلیف شدند.

وی اذعان کرد: پنج هزار و 42 فقره پرونده مسن در ابتدای سال داشتیم که از این تعداد سه هزار و 996 پرونده تا آخر بهمن ماه تعیین تکلیف شدند و در حال حاضر هزار و 46 پرونده مسن داریم، این بدین معناست که چهار پنجم پرونده های مسن تعیین تکلیف شدند.

وی افزود: در موضوع شعب غیرمتعارف 6 شعبه غیرمتعارف با 200 فقره پرونده داشتیم و اکنون 2 شعبه بازپرسی و یک شعبه دادیاری غیر متعارف داریم و برنامه ریزی ها برای رفع آنها در چند ماه آینده انجام شده است.

کریمی در خصوص اتقان آراء قضایی اضافه کرد: ارتقاء یک دادرسی خوب مد نظر مردم است، پرونده هایی که در آنها اعتراض صورت گرفته به دادگاه ارسال شدند، 6 درصد دارای نقص تحقیقات و 94 درصد مورد تایید بودند، مجموعاً وضعیت اتقان آراء در استان وضعیت مطلوبی است و با توجه به آمار دیوان عالی کشور استان کرمانشاه در رتبه یک کشوری قرار دارد.

وی ابراز کرد: در حوزه صلح و سازش در صدور هر رای یک طرف دعوا ناراضی است و از تمام ظرفیت ها برای صلح و سازش با کمک شورای حل اختلاف استفاده کردیم، زیرا این امر به حل ریشه ای مشکل کمک می کند، بنابراین در سال 1402، چهار هزار و 12 فقره پرونده به سازش منتهی شده و یازده درصد در مرحله دادسرا به سازش رسیدند.

دادستان کرمانشاه اذعان کرد: در حوزه نهادهای ارفاقی در جرایم غیر مهم از آنها استفاده می کنیم، حقوق عامه نیز مواردی هستند که به حقوق بیشتر مردم لطمه بزنند و ما بسیار روی این موضوع حساسیت داریم، جلسات حفظ حقوق بیت المال حداقل ماهی یک بار برگزار می شود.

وی ادامه داد: 15 هکتار از اراضی کشاورزی اعاده شده در کاربری های غیرمجاز به حالت اولیه برگردانده شدند، همچنین دستور موقت 300 هکتار اراضی بدون تشکیل پرونده صادر شده و به حال سابق اعاده شده است.

کریمی بیان کرد: 307 مورد از اراضی جنگلی به مساحت 245 هکتار اعاده شده اند، همچنین طرح کاداس نیز مدنظر است، اسناد مالکیت کشاورزی 60 سال مشاع بوده و موجب نزاع میان مردم به خصوص در روستاها می شد.

وی اضافه کرد: اجرای این طرح موجل تثبیت مالکیت ها و تسهیل امور مردم می شود، نامه درخواست آن نیز به عنوان درخواست برای نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه ارسال شده است.

دادستان کرمانشاه ابراز کرد: این طرح با آمار 99/5 درصد در اراضی دولتی و در اراضی روستایی 37 درصد اجرا شده که تا چند ماه گذشته این عدد به 17 درصد می رسید.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه حفظ حقوق بیت المال 35 حلقه چاه غیرمجاز را با کمک نهادهای مربوطه مسدود کردیم، افرادی که به فکر حفر چاه های عمیق هستند باید بدانند که با آنان برخورد جدی می شود.

وی عنوان کرد: سیاست های اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری و رییس قوه قضاییه بوده، جلسات آن به صورت هفتگی و منظم برگزار می شود، مشکلات در آن بررسی و به دبیرخانه منتقل می شود.

کریمی بیان کرد: قسمت هایی از این مشکلات با مکاتبات رفع می شود و عمدتاً مربوط به گله های بانکی است، 700 مصوبه در سال گذشته بررسی شده و 70 درصد آن اجرایی شده است.

وی اذعان کرد: دغدغه ما ایجاد اشتغال و رفع تعطیلی مراکز تولیدی است، همچنین در حوزه برخورد با مجرمان سابقه دار و حرفه ای هیچ مماشاتی صورت نمی گیرد و برخورد قاطعانه صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا بر اساس دستورالعمل بانک اطلاعاتی تشکیل دادیم و هزار و 449 تن از مجرمان حرفه ای شناسایی و در سامانه ثبت شدند، سامانه هر روز به روز رسانی می شود، هیچ گونه ارفاقی در مورد این افراد وجود ندارد و حتی الامکان آنها را به مرخصی نمی فرستیم.

دادستان کرمانشاه در خصوص خودروهای فرسوده گفت: هشت هزار و 170 موتور رسوبی در پارکینگ ها وجود داشت که تا پایان 30 بهمن ماه با برگزاری مزایده ها این تعداد به صفر رسید، همچنین 2166 خودروی رسوبی داشتیم که تعداد آنها به 2021 خودرو رسیده و این آمار همچنان کاهش می یابد.

وی در خصوص کشفیات سلاح و مواد مخدر ابراز کرد: امسال سه هزار و 249 کیلو و 414 گرم مواد مخدر و سه هزار و 800 قبضه سلاح شکاری و جنگی کشف شده است.

با متخلفان انتخاباتی برخورد جدی خواهد شد

این مقام مسیول در خصوص انتخابات عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران توانسته با تلفیق اسلام و مردم سالاری یک شیوه نوین با عنوان «مردم سالاری دینی» ارایه کند.

وی بیان کرد: امور با اتکا به رای مردم اداره می شوند و این اهمیت نظر مردم در امور ملی را می رساند، امیدواریم که یک انتخابات پرشکوه، سالم و با حضور حداکثری مردم را شاهد باشیم.

کریمی ابراز کرد: رویکرد ما امسال پیشگیرانه بوده و در این راستا ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی از مهرماه جلسات خود را آغاز کرده است، 10 جلسه در مرکز استان برگزار شده که 36 مصوبه داشته، همچنین با تمامی افراد مرتبط با انتخابات جلسه تشکیل شده است.

دادستان کرمانشاه افزود: موارد جرم انگاری شده و از کسی پذیرفته نیست که نسبت به جرایم اعلام عدم اطلاع کند، 41 جلسه در شهرستان ها برگزار شده که 178 مصوبه داشته و مجموعاً 51 جلسه با 214 مصوبه در استان برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: در کاندیداها و مدیران جرایم دیده شده و صدور کیفرخواست نیز انجام خواهد شد، این امر موجب برخورد جدی تر می شود؛ با افرادی که به عنوان مجری انتخابات تخلف می کنند برخورد قطعی صورت می گیرد و تشکیل پرونده برای آنها صورت گرفته است.

کریمی اضافه کرد: 6 نفر از مدیران معرفی شدند و تشکیل پرونده برای آنها صورت گرفت، جرایم در فضای مجازی و حقیقی تفاوتی ندارند و مجازات آنها یکسان است.

وی ادامه داد: مواردی مانند کاروان های تبلیغاتی، اظهارات خلاف قاعده، هتک حرمت اشخاص، دادن وعده های خارج از چهارچوب قانون، اخلال در ستادهای انتخاباتی خرید، فروش مستقیم و غیرمستقیم رای و اعطای کمک های نقدی و غیرنقدی از جمله جرایم انتخاباتی است.

کریمی عنوان کرد: این اقدامات از زمان ثبت نام تا روز انتخابات ثابت است، همچنین تهدید و تطمیع در انتخابات، توهین و تخریب مجریان و ناظران آن و انجام فعالیت و تبلیغات انتخاباتی توسط مسیولان دولت چه در ساعات اداری و چه غیر اداری ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از امکانات و اموال دستگاه های دولتی برای انتخابات جرم است؛ مردم برای اعلام تخلفات انتخاباتی می توانند با شماره 08337232392 تماس حاصل نمایند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رفع شعب غیرمتعارف در کرمانشاه/ تعداد موتورهای رسوبی تا پایان بهمن ماه به صفر رسیده است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رفع شعب غیرمتعارف در کرمانشاه/ تعداد موتورهای رسوبی تا پایان بهمن ماه به صفر رسیده است"، کلیک کنید.