روابط ایران و روسیه مبتنی بر رویکرد و منافع بلند مدت دو کشور است

روابط ایران و روسیه مبتنی بر رویکرد و منافع بلند مدت دو کشور است

علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه که برای حضور در نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو بریکس در شهر نیژنی نوگراد روسیه حضور دارد، با سرگیی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیدار کرد.

به گزارش آرتیو، سرپرست وزارت امور خارجه در این دیدار ضمن تقدیر از پیام های تسلیت و همدردی مقامات روسیه و حضور در مراسم ادای احترام به شهدای پرواز اردیبهشت، روابط ایران و روسیه را مبتنی بر رویکرد و منافع بلند مدت دو کشور خواند و عنوان کرد این روابط بر اساس منافع متقابل در آینده نیز تداوم خواهد یافت.

باقری به همسویی و اشتراک مواضع و همکاری های دو کشور در مجامع منطقه ای و بین المللی اشاره کرده و بر لزوم تلاش بیشتر برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و رفح تاکید کرد.

باقری همچنین بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت سازمان همکاری شانگهای و مجموعه بریکس برای مقابله با یک جانبه گرایی و اقدامات غیرقانونی آمریکا تاکید کرد.

وزیر خارجه روسیه نیز در این دیدار، نقش شهید رییسی و حسین امیرعبداللهیان در تعمیق روابط دو کشور را برجسته دانسته و بر تداوم روند رو به رشد روابط تهران و مسکو در همه حوزه ها تاکید کرده و آمادگی کشورش برای پیگیری این روند ابراز داشت.

وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به دیدگاه مشترک تهران و مسکو در بسیاری از موضوعات منطقه ای، بر آمادگی کشورش برای تداوم و تقویت همکاری ها در منطقه غرب آسیا و قفقاز جنوبی تاکید کرد.

در این دیدار همچنین آخرین وضعیت طرح های جاری در روابط دو کشور بررسی و هماهنگی های لازم برای تسریع در اجرای آنها صورت گرفت.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روابط ایران و روسیه مبتنی بر رویکرد و منافع بلند مدت دو کشور است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روابط ایران و روسیه مبتنی بر رویکرد و منافع بلند مدت دو کشور است"، کلیک کنید.