شمارش معکوس تا افتتاح سه پروژه بزرگ بیمارستانی اراک

آرتیو/مرکزی ابر پروژه های بیمارستانی حضرت ولیعصر(عج)، بیمارستان فوق تخصصی زنان و زایمان سینا رضایی آشتیانی و فاز سوم بیمارستان فوق تخصصی انکولوژی و سرطان آیت الله خوانساری شهر اراک پس از سال ها انتظار، در آستانه بهره برداری قرار گرفته اند.

محسن جاویدان، مدیر منابع فیزیکی و طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی اراک در جریان بازدید خبرنگاران از پروژه های حوزه سلامت، در رابطه با احداث فاز سوم بیمارستان آیت الله خوانساری اظهار کرد: این پروژه که از سال 1397 به مساحت 4500 متر مربع کلید خورده است دارای 76 تخت بیمارستانی، 25 تخت اورژانس و 5 اتاق عمل تخصصی است.

موانع جذب متخصصین انکولوژی رفع می شود

وی با بیان اینکه این بیمارستان تنها بیمارستان تخصصی کشور است که مخصوص سرطان ساخته شده است، افزود: سال ها در اراک، فوق تخصص و جراح انکولوژی نداشتیم چراکه امکانات و محیط مناسبی را در اختیار نداشتیم ولی با افتتاح این بیمارستان می توانیم بهترین متخصصین انکولوژی و سرطان را جذب کنیم.

جاویدان با بیان اینکه با تکمیل این فاز، دیگر نیازی به اعزام بیماران مبتلا به سرطان به سایر شهرها نخواهد بود، گفت: ساختمان این پروژه که پیشرفتی 99 درصدی دارد، کاملا توسط مجمع خیرین استان مرکزی با اعتبار 80 میلیارد تومانی احداث شده است.

شمارش معکوس تا افتتاح سه پروژه بزرگ بیمارستانی اراک

وی ادامه داد: موتورخانه فاز سوم بیمارستان نیز که پیشرفتی 90 درصدی دارد، مشترکا توسط خیرین و دانشگاه با اعتباری بالغ بر 66 میلیارد تومان احداث شده است.

مدیر منابع فیزیکی و طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه 15 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه نیاز است، افزود: اگر برق پروژه ظرف یکی دو ماه آینده وصل شود به مرحله بهره برداری خواهیم رسید.

وی با اشاره به 1200 متر محوطه سازی برای این پروژه گفت: 31 میلیارد تومان تجهیزات خریداری شده و اکنون در انبارهای دانشگاه نگهداری می شوند.

خبرهای خوب پس از 16 سال انتظار

جاویدان در رابطه با بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) نیز اظهار کرد: سال 83 فاز طراحی این بیمارستان آغاز شده و سال 87 کلنگ زنی این بیمارستان به مساحت 55 هزار متر مربع صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه ساخت این بیمارستان از سال 88 تا 93 متوقف شده بود اضافه کرد: در طرح اولیه قرار بود این بیمارستان 320 تخت داشته باشد ولی اکنون 520 تخته خواهد داشت.

جاویدان با اشاره به تغییر دو پیمانکار بیمارستان از سال 87 تاکنون گفت: سال 1400 سومین پیمانکار انتخاب شده و کار این پیمانکار تاکنون ادامه داشته است.

پیشرفت 97 درصدی چهارمین بیمارستان بزرگ کشور

وی با اشاره به پیشرفت 97 درصدی بیمارستان افزود: این پروژه در مجموع 1200 میلیارد تومان هزینه داشته است و با 55 هزار متر مربع زیربنا، چهارمین بیمارستان کشور از لحاظ وسعت است.

شمارش معکوس تا افتتاح سه پروژه بزرگ بیمارستانی اراک

مدیر منابع فیزیکی و طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: طبقه دهم تا پنجم بیمارستان کامل شده ولی طبقه پنجم تا همکف 98 درصد و طبقات منفی یک و منفی دو 95 درصد پیشرفت داشته اند.

وی با بیان اینکه از یک ماه بعد عملیات اجرایی بیمارستان شروع خواهد شد افزود: انتقال تمام خدمات از ساختمان قدیم به جدید حدودا یکسال طول خواهد کشید ولی به زودی مردم شهر اراک و استان مرکزی از بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) بهره مند خواهند شد.

باید برای پارکینگ بیمارستان فکری کرد

جاویدان با اشاره به تخریب ساختمان قدیمی بیمارستان و احداث پارکینگ و بلوک f بیمارستان به جای آن گفت: مسیولین ترافیک شهری استان باید اقدام موثر و عاجلی در خصوص پارکینگ بیمارستان انجام دهند.

وی با اشاره به خرید 570 میلیارد تومان تجهیزات برای بیمارستان ولیعصر(عج) افزود: بالغ بر هزار نفر تاکنون جذب بیمارستان شده اند و اگر لازم باشد تعداد نیروی بیشتری را جذب خواهیم کرد.

مدیر منابع فیزیکی و طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی اراک اضافه کرد: بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) به روز ترین اتاق عمل های ایران را دارد و تمامی تجهیزات بیمارستان از بهترین تجهیزات روز دنیا هستند.

احداث اولین مجتمع بین المللی آموزشی اورژانس کشور در اراک

جاویدان در رابطه با پایگاه اورژانس هوایی اراک نیز اظهار کرد: این پایگاه که در سال 1401 به بهره برداری رسیده، بزرگترین و استانداردترین اورژانس هوایی کشور است.

وی با بیان اینکه این پایگاه به همت دانشگاه و خیرین ساخته شده است گفت: ما تنها استانی هستیم که مجمع خیرین اورژانس داریم و به واسطه کمک خیرین تاکنون 18 پایگاه ساخته ایم.

شمارش معکوس تا افتتاح سه پروژه بزرگ بیمارستانی اراک

جاویدان تصریح کرد: به کمک بالگرد هوانیروز اصفهان که در پایگاه ما مستقر است، کلیه بیمارانی را که نیاز به مراقبت های تخصصی دارند به مرکز استان یا پایتخت منتقل می کنیم.

وی با بیان اینکه کلیه خدمات این پایگاه رایگان است، افزود: با وجود اینکه هر ساعت پرواز 80 میلیون تومان هزینه دارد ولی کلیه پروازها به صورت رایگان انجام می پذیرد.

وی با اشاره به اینکه میانگین زمان پرواز از دورترین نقطه استان تا اراک 11 تا 12 دقیقه است، گفت: تاکنون 60 تا 70 درصد بیماران به واسطه خدمات اورژانس هوایی استان از مرگ حتمی نجات پیدا کرده اند.

جاویدان با اشاره به انجام 802 پرواز و انتقال 924 بیمار توسط این پایگاه تصریح کرد: به زودی اولین مجتمع بین المللی آموزشی اورژانس کشور به مساحت 33 هزار متر مربع در اراک ساخته می شود.

وی در رابطه با ساخت خوابگاه دانشجویی ریحانه اظهار کرد: ساخت این خوابگاه از سال 95 آغاز شده و هفتم آرتیو سال گذشته به پایان رسید. ما در عرض 4 ماه حدود 50 درصد ساخت خوابگاه را جلو بردیم.

شمارش معکوس تا افتتاح سه پروژه بزرگ بیمارستانی اراک

جاویدان با بیان اینکه این خوابگاه با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد تومان ساخته شده است اضافه کرد: خوابگاه ریحانه 240 نفر ظرفیت دارد که تا 300 نفر نیز قابل افزایش است.

مدیر منابع فیزیکی و طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: اولین خوابگاه متاهلی استان تحت عنوان خوابگاه شهید سلیمانی با ظرفیت 19 خانوار و با اعتباری حدود 25 تا 30 میلیارد تومان سال گذشته به بهره برداری رسید.

افتتاح بیمارستان فوق تخصصی زنان و زایمان تا یکماه دیگر

وی در رابطه با بیمارستان فوق تخصصی زنان و زایمان سینا رضایی آشتیانی نیز اظهار کرد: ساخت این بیمارستان 110 تخت خوابی با زیربنای 10 هزار متر مربع در سال 97 آغاز شد.

شمارش معکوس تا افتتاح سه پروژه بزرگ بیمارستانی اراک

جاویدان اضافه کرد: پدر مرحوم سینا رضایی آشتیانی تا 20 درصد کار را جلو برد و تحویل دانشگاه داد ولی پس از آن روند ساخت بیمارستان یکسال متوقف شد. 

مدیر منابع فیزیکی و طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه سال 1400 کار را دوباره شروع کردیم گفت: برای این بیمارستان 220 میلیارد تومان هزینه شده است و تا ماه آینده به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شمارش معکوس تا افتتاح سه پروژه بزرگ بیمارستانی اراک" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شمارش معکوس تا افتتاح سه پروژه بزرگ بیمارستانی اراک"، کلیک کنید.