مدیر تیم ملی والیبال: تیم ملی امشب راهی برزیل می شود/ به درخواست پایز تغییر مسیر پروازی داشتیم

مدیر تیم ملی والیبال: تیم ملی امشب راهی برزیل می شود به درخواست پایز تغییر مسیر پروازی داشتیم

مدیر تیم ملی والیبال بزرگسالان ایران با بیان این که ملی پوشان کشورمان ساعت 30 دقیقه دوشنبه راهی برزیل می شوند، گفت: تیم ایران در صورت صعود به مرحله نهایی لیگ ملت ها نزدیک به دو ماه در سفر خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آرتیو تمرینات تیم ملی والیبال ایران برای حضور شایسته در لیگ ملت های 2024 که از نیمه فروردین آغاز شده است، روز گذشته (شنبه 22 اردیبهشت) در سالن فدراسیون والیبال به پایان رسید تا تیم آماده پرواز به برزیل شود.

مدیر تیم ملی والیبال بزرگسالان ایران درباره آخرین برنامه این تیم برای حضور در لیگ ملت ها تاکید کرد: تیم ملی والیبال ایران ساعت 30 دقیقه دوشنبه 24 اردیبهشت راهی برزیل خواهد شد. بر اساس هماهنگی انجام شده ازسوی پایز اتفاق بسیار خوبی رخ داد. تیم تقریباً یک هفته زودتر به برزیل سفر می کند و قرار شد در این مدت در کمپ تیم ملی برزیل اردو بزند. در آنجا با تیم ملی برزیل نیز بازی دوستانه خواهیم داشت که اتفاق بسیار خوبی محسوب می شود. تیم در تاریخ مقرر و دو روز مانده به شروع لیگ ملت ها به هتل رسمی مسابقات می رود.

وحید مرادی درباره دلایل تغییر مسیر پروازی، گفت: طبق پیگیری های انجام شده که از مدت ها قبل برنامه ریزی شده بود با هواپیمایی قطر به دوحه برویم، سپس به سایوپایولو و از آنجا به ریو پرواز کنیم، چرا که قطر پرواز مستقیم از دوحه به ریو در آن زمان نداشت. از طرفی هم می بایست طبق برنامه در ریو حاضر می شدیم. ابتدا برای تیم ملی والیبال ایران با شرایط پروازی مناسب برای ساعت 5 بامداد دوشنبه بلیت تهیه کرده بودیم، اما به درخواست سرمربی تیم ملی و برای کاهش مدت سفر و آسیب های احتمالی پروازی و با همکاری و کمک هواپیمایی امارات در آخرین لحظات توانستیم بلیت ها را تغییر دهیم و کاروان والیبال ایران امشب با دو پرواز و زمان کمتری راهی شهر ریودوژانیرو خواهد شد. البته چهار نفر از اعضای کادر فنی سه شنبه شب راهی برزیل می شوند و به تیم ملی می پیوندند.

نایب رییس فدراسیون والیبال تصریح کرد: بعد از انجام مسابقات هفته اول تیم ملی به تهران برمی گردد و پس از توقفی یک روزه به سمت اوزاکا حرکت می کند. در اوزاکا یک اردوی دو یا سه روزه خواهیم داشت و پس از آن تیم به سمت فوکوکا حرکت می کند. حدود یک هفته یعنی در همان زمان برگزاری هفته دوم لیگ ملت ها تیم در فوکوکا حضور خواهد داشت و پس از آن دوباره به اوزاکا عزیمت می کند و بعد از برگزاری یک اردو راهی مانیل می شود.

وی افزود: همچنین اگر به امید خدا تیم ملی والیبال ایران به مرحله نهایی صعود کند بعد از هفته سوم از مانیل راهی لهستان خواهد شد. تیم ایران در صورت صعود به مرحله نهایی لیگ ملت ها نزدیک به دو ماه در سفر خواهد بود. این برنامه تیم ملی است و امیدوارم که بچه ها با دست پر برگردند.

مرادی درباره حل شدن مشکل خروج محمد بربست برای همراهی تیم ملی تصریح کرد: در تلاش بودیم و این اتفاق هم رخ داد. بربست مشکل خروج از کشور نداشت. مشکل بربست مربوط به نظام وظیفه بود و با تلاش همکاران و مکاتباتی که با وزارت ورزش و جوانان و سردار مهری عزیز در سازمان نظام وظیفه انجام شد، تقریباً این مشکل حل شده است. همچنین مشکل خروج از کشور و گذرنامه علی رمضانی برطرف شد که از فردا مراحل صدور ویزای کشور های مربوطه آغاز می کنیم تا در صورت صلاح دید سرمربی تیم ملی این بازیکن در لیگ ملت ها به تیم اضافه شود.

وی در پایان درباره وضعیت علی شفیعی، افزود: علی شفیعی یکی از بازیکنان موثر تیم ملی محسوب می شود. او از نظر فنی بازیکن فوق العاده است و شما دیدید که در فصل گذشته لیگ برتر بازی های درخشانی داشت. متاسفانه این اتفاق برای او افتاد و اکنون به ناچار در حال درمان است. البته نه فقط به لحاظ فنی بلکه به خاطر تاثیری که حضور او در روحیه بازیکنان تیم دارد، بودنش با تیم از اهمیت زیادی برخوردار است. پیش بینی ما این است که شفیعی از هفته دوم در کنار تیم حضور داشته باشد. یک بحث هم وجود داشت که او در هفته اول نیز به همراه تیم به برزیل بیاید، اما کادر پزشکی تیم ملی با این موضوع مخالفت کرد چراکه آنها معتقد هستند که طول سفر می تواند مصدومیت او را تشدید کند. ایشان در همین ایران روند درمانی خود را طی خواهد کرد و با بهبودی کامل در برزیل یا ژاپن با نظر سرمربی به تیم اضافه خواهد شد.

میلاد عبادی پور، جواد کریمی، محمدطاهر وادی، مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، پوریا حسین خانزاده، مبین نصری، امیرحسین ساداتی، میثم صالحی، امین اسماعیل نژاد، محمد بربست، محمد ولی زاده، مهدی جلوه، علیرضا فراهانی مصلح آبادی، متین احمدی، آرمان صالحی و محمدرضا حضرت پور بازیکنان حاضر در آخرین روز تمرینات تهران بودند که راهی برزیل می شوند.

وحید مرادی به عنوان سرپرست گروه و مدیر تیم، امیر خوش خبر (سرپرست اردو)، موریس موتا پایز (سرمربی)، پیمان اکبری (دستیار اول)، لیوناردو افونسو، عبدالرضا علیزاده، علی فتاحی و نوید مشجری (مربیان)، مارسلو زنگراند (بدنساز)، محمدامین شاکری (آنالیزور)، علی حدادی (فیزیوتراپ) و محمدناصر نقره ای به عنوان ماسور اعضای کادر فنی تیم ملی والیبال ایران در رقابت های لیگ ملت های 2024 هستند.

ششمین دوره مسابقات والیبال لیگ ملت ها روز سه شنبه یکم خردادماه 1403 در کشور های برزیل و ترکیه آغاز می شود و دهم تیرماه سال جاری با معرفی تیم های برتر گروه مردان به پایان می رسد.

این مسابقات آخرین سکوی کسب سهمیه بازی های المپیک پاریس برای تیم ملی والیبال کشورمان و دیگر کشور های بازمانده از این رقابت ها است که در پایان مرحله مقدماتی براساس رنکینگ تیم ها، پنج تیم جواز حضور در بازی های المپیک سال 2024 را کسب خواهند کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مدیر تیم ملی والیبال: تیم ملی امشب راهی برزیل می شود/ به درخواست پایز تغییر مسیر پروازی داشتیم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مدیر تیم ملی والیبال: تیم ملی امشب راهی برزیل می شود/ به درخواست پایز تغییر مسیر پروازی داشتیم"، کلیک کنید.