وقتی فروشندگان مجله آرتیو دیر می رسند

وقتی فروشندگان دیجی کالا دیر می رسند

اگر از زمانی که برای تحویل سفارش تان مشخص کرده بودید گذشته و هنوز کالا به دست تان نرسیده، شاید زمان خوبی نباشد که بخواهیم برایتان از دلایل تاخیر ارسال در دیجی کالا بگوییم.

به گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری آرتیو، اگر از زمانی که برای تحویل سفارش تان مشخص کرده بودید گذشته و هنوز کالا به دست تان نرسیده، شاید زمان خوبی نباشد که بخواهیم برایتان از دلایل تاخیر ارسال در دیجی کالا بگوییم. مساله ای که گاهی دیجی کالا برای آن مورد انتقاد قرار می گیرد. اما بالاخره باید بدانیم چرا کالاها در زمانی که می خواستیم دریافت نمی کنیم؟

دلایل مختلفی در پشت صحنه باعث می شوند کالاها را به موقع نگیریم که بعضی از آنها ممکن است از چشم مان دور بماند یا اطلاعی درباره اش نداشته باشیم. از مشکلات لجستیکی و حمل و نقل و اشکالاتی که در جریان پردازش سفارش ها به وجود می آید تا کمبود موجودی انبار و بالا رفتن فروش هنگام برگزاری کمپین ها و در مناسبت های خاص. اما در کنار این دلایل، باید از تاخیر فروشندگان هم بگوییم.

دیجی کالا 7 سالی است که دیگر تنها ارسال کننده مستقیم بسیاری از کالاها نیست و فروشندگانی که عرضه کنندگان کالا هستند آنها را ارسال می کنند. این مورد در صفحه اطلاعات مربوط به هر کالا هم مشخص می شود که ارسال کننده دیجی کالاست یا فروشنده.

فروشنده پس از ثبت سفارش اعلام می کند که چند روزه می تواند کالا را به انبار دیجی کالا برساند تا در نهایت به دست کاربر برسد اما همانطور که گفتیم گاهی این زمان تغییر می کند.

وقتی فروشندگان دیجی کالا دیر می رسند

دلایلی را که معمولا فروشنده ها برای تاخیر در کارشان اعلام می کنند با هم بخوانیم:

  • حدود 35 درصد از سفارش ها از انبارهای دیجی کالا تامین می شود و بقیه سفارش ها باید توسط فروشنده تامین شود. در این شرایط گاهی فروشنده مشکل تامین کالا دارد و زمانی که سفارش را می پذیرد تازه تلاش می کند کالا را تامین کند
  • فروشنده فروش کمتری دارد و بعد از جمع آوری همه سفارش ها آنها را ارسال می کند
  • فروشنده نیروی کمی برای مدیریت سفارش ها و آماده سازی آنها دارد
  • فروشنده در شهری فعالیت می کند که با انبار دیجی کالا فاصله دارد و انبار سیار هم هر روز سفارش ها را جمع آوری نمی کند

همه این عوامل باعث می شوند کالا دیرتر از موعد به انبار برسد و دیجی کالا نتواند سفارش را در زمان مشخص شده به دست خریدار برساند و سهم فروشندگان از تاخیر در ارسال به 5/3 درصد برسد.

این تاخیرها عواقب خودش را برای فروشنده دارد و برایش جریمه هایی مثل کاهش امتیاز عملکرد در نظر گرفته شده است. جالب است بدانید جریمه فروشندگان به نوعی برای کاربران هزینه می شود. مثلا در قبال آن کد تخفیف برای کاربر در نظر گرفته می شود که برای ثبت سفارش مجدد، تجربه منفی او حدودی جبران شود.

امتیاز فروشنده زمانی که می خواهید کالا سفارش دهید مهم است. امتیاز بالا در کنار قیمتی که فروشنده ها برای کالا اعلام کرده اند اهمیت دارد و می تواند نشانه این باشد که فروشنده سر قول و قرارش برای رساندن کالا می ماند.

وقتی فروشندگان دیجی کالا دیر می رسند

در صفحه هر کالا هم در بخش قیمت که نام فروشنده را می بینید و هم دقیقا پایین عکس و در بخش «فروشندگان این کالا» علاوه بر قیمت، امتیاز عملکرد فروشندگان مشخص شده و می توانید راحت تر انتخاب کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وقتی فروشندگان مجله آرتیو دیر می رسند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وقتی فروشندگان مجله آرتیو دیر می رسند"، کلیک کنید.