پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دانشجوی غیرایرانی می پذیرد

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دانشجوی غیرایرانی می پذیرد

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجوی غیرایرانی می پذیرد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آرتیو،  پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در دوره کارشناسی ارشد رشته های «علوم قرآن و حدیث»، «علوم اقتصادی» و «مطالعات تاریخ و تمدن اسلامی» و در دوره دکتری در رشته های «روان شناسی»، «مدیریت دولتی»، «جامعه شناسی»، «علوم اقتصادی»، «علوم قرآن و حدیث» و «علوم تربیتی؛ گرایش فلسفه تعلیم و تربیت» دانشجو می پذیرد.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام تا تاریخ 22 تیر 1403 به آدرس https://rihu.ac.ir/en/page/273 مراجعه کنند.

از مهم ترین ویژگی های پژوهشگاه حوزه و دانشگاه می توان به اولین و تخصصی ترین مرکز پژوهشی ایران با شمول موضوعی 16 رشته علوم انسانی و اجتماعی با رویکرد اسلامی و با سابقه بیش از 40 سال فعالیت؛ مبتنی بودن آموزش در آن بر مزیت های پژوهشی و دستاورد های پژوهشی؛ مرجعیت علمی در رشته های تخصصی کاربردی با رویکرد اسلامی؛ حضور توامان شبکه جامع متخصصان و اساتید علوم اسلامی و علوم انسانی و اجتماعی در پژوهشگاه اشاره کرد.

همچنین پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دارای ویژگی ها و افتخارات مهم دیگری از قبیل نقش محوری نشریات و کتب پژوهشگاه در ترویج دانش علوم انسانی و اجتماعی اسلامی در ایران؛ پژوهشگاه پیشرو در کاربردی سازی ایده های علوم انسانی و تاسیس و راه اندازی مراکز رشد و هسته فناور علوم انسانی و استقرار غنی ترین و بزرگترین کتابخانه و منابع و اسناد تخصصی علوم انسانی و اجتماعی اسلامی ایران در آن است.

علاوه بر این ویژگی ها، تحصیل در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه مزیت های از قبیل شهریه تحصیلی پایین نسبت به دانشگاه¬ ها؛ محیط با کیفیت آموزشی (حضوری و مجازی) با حضور اعضای هییت علمی دارای تحصیلات توامان حوزوی (اسلامی) و دانشگاهی؛ محیط با کیفیت و پویای پژوهشی و امکان مشارکت فعال در انجام طرح های پژوهشی در زمان تحصیل؛ امکان جذب دانشجویان بین المللی به عنوان پژوهشگر، استاد و عضو وابسته بین المللی پس از فراغت از تحصیل؛ امکان همکاری در طرح های پژوهشی پژوهشگاه به عنوان پژوهشگر یا همکار بین المللی در دوره تحصیل با نظارت اعضای هییت علمی پژوهشگاه است.

دسترسی به پژوهشکده های تخصصی با هدف پرورش خلاقیت، ایده ها و نوآوری ها در حوزه علوم انسانی و اجتماعی با رویکرد اسلامی؛ پیوند فرهنگی پژوهشگاه و جذابیت های توریستی، مذهبی و تاریخی شهر قم؛ امکانات ورزشی، رفاهی، بهداشتی و مشاوره رایگان؛ خدمات خوابگاهی و سلف سرویس ارزان قیمت؛ مجاورت با دانشگاه قم و دریافت مستقیم خدمات کنسولی و آموزش زبان فارسی و دسترسی رایگان به خدمات مشاوره مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره خانواده پژوهشگاه، ویژه دانشجویان و خانواده از دیگر مزیت های تحصیل در این مرکز است.

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دارای 54 عضو هییت علمی با 60 دانشجوی ایرانی، 100 پژوهشگر همکار و 40 نفر کادر اداری بوده و رتبه برتر در پژوهشگاه های علوم انسانی ایران در رتبه بندی isc را داراست، هم چنین نشریات این مرکز در نظام رتبه بندی ISC، دارای رتبه Q 1 و Q 2 هستند.

این مرکز از 4 پژوهشکده با عنوان «پژوهشکده علوم رفتاری» متشکل از گروه های «روان شناسی و مشاوره»، «علوم تربیتی»، «مطالعات خانواده و فلسفه علوم انسانی»؛ «پژوهشکده علوم اجتماعی» متشکل از گروه «علوم اقتصادی»، «مدیریت دولتی»، «جامعه شناسی و علوم سیاسی»؛ «پژوهشکده علوم اسلامی» متشکل از گروه «حقوق و فقه اجتماعی»، «علوم قرآن و حدیث»، «فلسفه و کلام اسلامی» و «تاریخ» و «پژوهشکده مطالعات راهبردی علم، فرهنگ و تمدن» که در شرف تاسیس بوده و شامل گروه های آموزشی «فضای مجازی و فلسفه هوش مصنوعی»، «فرهنگ و ارتباطات»، «مطالعات تمدن نوین اسلامی» و «مطالعات راهبردی نهاد علم» تشکیل شده است.

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دارای 9 نشریه علمی، بیش از 700 اثر فارسی و 120 اثر غیرفارسی است که 50 اثر غیر فارسی نیز در مرحله تدوین قرار دارد، به علاوه 180 طرح پژوهشی در پژوهشگاه فعال بوده و این مرکز دارای 5 واحد و هسته فناور علوم انسانی است.

این مرکز علمی پژوهشی، 210 مقام برتر را در جشنواره ها و رقابت های علمی ملی و بین المللی کسب کرده و 20 نفر نیز به عنوان اساتید بین المللی با آن همکاری می کنند، 7 طرح بین المللی در این پژوهشگاه نیز در حال اقدام و پژوهش است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دانشجوی غیرایرانی می پذیرد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دانشجوی غیرایرانی می پذیرد"، کلیک کنید.