کاهش نرخ تورم در استان چهارمحال وبختیاری

کاهش نرخ تورم در استان چهارمحال وبختیاری

به حمید رضا منتظری رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان با اعلام خبر انتشار نتایج طرح امارگیری از قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار در بهمن ماه سال 1402 از سوی مرکز امار ایران گفت: بر اساس ننایج طرح مذکور، نرخ تورم ماهانه شاخص کل قیمت در استان 0.6 درصد و متوسط کشوری ان 1.4 درصد بوده است که در این شاخص استان رتبه 29 را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: نرخ تورم نقطه به نقطه بهمن 1402 در استان برابر 36.2 درصد است که این شاخص در مقایسه با نرخ تورم نقطه به نقطه در دی ماه 1402 به میزان 6.8 درصد کاهش داشته است.

منتظری ادامه داد: با توجه به اجرایی شدن تصمیمات اتخاذ شده وموثر از قبیل اقدامات در کمیته تنظیم بازار استان، تغییر قیمتها در بهمن ماه به نحوی رقم خورده که نرخ تورم ماهانه بهمن 1402 در گروه «خوراکی ها، اشامیدنی ها و دخانیات» منفی 1.6 درصد بوده و استان در این شاخص رتبه 31 را در بین استانهای کشور را به خود اختصاص داده است. لازم به ذکر است شاخص متناظر کشوری، منفی 0.4 در صد بوده است.

وی افزود: کنترل تورم در بهمن ماه سال جاری موجب شده است تا نرخ تورم 12 ماهه منتهی به بهمن ماه سال 1402(48.6درصد) در مقایسه با نرخ تورم 12 ماهه منتهی به دی ماه سال 1402(50.6 درصد) 2 درصد کاهش را نشان دهد و رتبه استان با یک پله تغییر به رتبه 3 برسد.

منتظری اظهار امیدواری کرد؛ با تمهیدات اندیشیده شده برای کنترل تورم در استان، روند تغییر قیمتها در ماههای اتی به نحوی باشد که روند کاهشی نرخ تورم 12 ماهه استان تداوم یافته و سرعت کاهش نرخ تورم در استان همچنان از سرعت کاهش ان در کشور بالاتر باشد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش نرخ تورم در استان چهارمحال وبختیاری" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش نرخ تورم در استان چهارمحال وبختیاری"، کلیک کنید.