کاهش 82 درصدی اعزام بیماران نیازمند جراحی عروق

کاهش 82 درصدی اعزام بیماران نیازمند جراحی عروق

آرتیو/بوشهر رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر از کاهش 82 درصدی اعزام بیماران نیازمند جراحی عروق از بوشهر از آبان 1401 تا آذرماه 1402 نسبت به مدت مشابه سال 1400 خبر داد.

دکتر زهرا السادات جلالیان اظهار داشت: جراحی عروق یک رشته فوق تخصصی است که در آن اختلال های سیستم عروقی مربوط به سرخرگ ها و سیاهرگ ها با روش های درمان دارویی، روش های نیمه تهاجمی و با روش های جراحی باز درمان می شود.

وی تصریح کرد: به دلیل وابستگی تمامی اعضای بدن به گردش خون وسعت این رشته از سر و گردن تا قفسه سینه و شکم و دست ها و پاها را شامل می شود.
دکتر جلالیان بیان کرد: کنترل خونریزی های ناشی از حوادث تروما، خون ریزهای حین اعمال جراحی، تعبیه راه دیالیز بیماران دیالیزی و پیوند عروق از جمله خدمات ارایه شده حوزه جراحی عروق است.
وی با تشریح موضوع افزود: با جذب فوق تخصص جراحی عروق دکتر علی طالبی عز آبادی کنترل خونریزی های ناشی از حوادث تروما، خون ریزهای حین اعمال جراحی سرویس های ارتوپدی و زنان همکاری با تیم اهداء عضو، رگ گیری نوزادان و اطفال (با توجه به ظرافت عروق) جهت ایجاد راه برای دریافت سرم و فرآورده های خونی و طی یک سال گذشته برای اولین بار در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر، بازسازی عروق مغزی در بیماران دچار سکته مغزی (4 مورد)، پیوند عروق در بیماران ناشی از حوادث تروما جهت حفظ اندام (8 مورد اندام تحتانی و 3 مورد اندام فوقانی)، تعویض رگ آیورت شکمی با رگ مصنوعی در بیماران دچار پارگی رگ آیورت شکمی (سه مورد)، تعبیه پورت شیمی درمانی و لوله های دیالیز (بیش از 200 مورد) از جمله خدمات انجام شده ایشان در این مرکز بوده است.
دکتر جلالیان افزود: با توجه به اهمیت مدیریت زمان احیاء عضو (حداکثر 6 ساعت) امکان موفقیت درمانی در بیماران که دچار صدمات شدید و یا قطع عضو هستند بیشتر می شود.
وی تصریح کرد: در سال جاری دختربچه 6 ساله در سانحه تصادف در برازجان دچار شکستگی سوپراکوندیلار استخوان بازو (شکستگی شدید استخوان بازو از بالای آرنج) با دست کاملاً سرد به بیمارستان شهدای خلیج فارس اعزام شد که در ساعت 11 شب در طول یک جراحی 7 ساعته، از پای بیمار رگ صافن برداشته و به دست بیمار پیوند و عضو احیاء شد. اکنون دست بیمار دارای حرکات مطلوب است، اگر زمان برای اعزام بیمار از دست می رفت قطعاً کودک از ناحیه دست قطع عضو می شود.
رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر افزود: در حال حاضر بیش از 82 درصد بار انتقال این دسته از بیماران به استان های هم جوار با وجود پزشک جراح عروق کاسته شده است.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش 82 درصدی اعزام بیماران نیازمند جراحی عروق" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش 82 درصدی اعزام بیماران نیازمند جراحی عروق"، کلیک کنید.